banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Yanan Ro-Ro Gemisi Hoegh Xiamen Hükmi Tam Ziyan Açıkladı!

Cuma günü yayınlanan kısa bir açıklamada, gemi sahibi Ocean Yield ASA, yanmış Ro-Ro gemisi Hoegh Xiamen için hükmi tam ziyan açıkladı.

GÜNCEL 04.07.2020, 09:43 04.07.2020, 09:48 Halit Emre İbrahimoğlu
377
Yanan Ro-Ro Gemisi Hoegh Xiamen Hükmi Tam Ziyan Açıkladı!

Cuma günü yayınlanan kısa bir açıklamada, gemi sahibi Ocean Yield ASA, yanmış Ro-Ro gemisi Hoegh Xiamen için hükmi tam ziyan açıkladı.

Hoegh Xiamen, 4 Haziran'da Florida, Jacksonville Limanı'ndaki (Jaxport) bir oto terminalindeyanmıştı.

O akşam gemide meydana gelen patlamada, uzun süren kapsamlı kurtarma operasyonunda beşi ağır dokuz itfaiyeci yaralanmıştı.

Gemi günlerce yandı ve kurtarma görevlileri, ABD Sahil Güvenlik yetkilileri tarafından yakından izlendi ve müdahale edildi. Yangın söndürme gemilerinden gelen yoğun gövde soğutması, Hoegh Xiamen'in gövdesinin aşırı ısınmasını ve potansiyel olarak arızalanmasını önlemeye yardımcı olmuştu.

Jaxport Yönetim Kurulu Başkanı Jamie, ABD Sahil Güvenlik ve Jacksonville İtfaiye ve Kurtarma Departmanı'nın hızlı eylemlerinin ve belirleyici liderliğinin çok zorlu bir durumun daha da kötüleşmesini engellediğinde şüphe olmadığını ve bunun için Jaxport'un son derece minnettar olduğunu söyledi. Shelton 22 Haziran ödül töreninde, “İtfaiyecilerimiz ve Sahil Güvenlik üyelerimiz son derece zor koşullar altında olağanüstü çalışmalar yaptılar, limanımıza ve topluluğumuza yaptıkları hizmet için teşekkür ediyoruz.’’ dedi.

Liman yetkilisi Jaxport'a göre Hoegh Xiamen, Batı Afrika pazarına ihraç edilmek üzere kullanılmış otomobil sevkiyatı taşıyordu. Yangının nedeni henüz bilinmemekle birlikte, sigortacılar ikinci el araçların yeni araçlardan daha yüksek yangın riski yarattığını düşünmektedir.

Ocean Verim, gemi için yaklaşık 26 milyon dolarlık sigorta geliri almayı bekliyor. Şirket, Hoegh Xiamen'in borcunu geri ödedikten sonra net nakit hasılatın yaklaşık 8 milyon dolar olacağını söyledi.

Yorumlar (0)
26
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü