banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Yalova Valisi Tersaneleri Denetledi

Yalova Valisi Muammer Erol; 24 Mart 2020 Salı günü, tersanelerdeki Covid-19 tedbirlerini yerinde gördü ve denetledi. Vali’ye; İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar ve Sağlık İl Müdürü Dr. Emrah Eray refakat ettiler.

GÜNCEL 25.03.2020, 09:01 25.03.2020, 16:51 Nermin İstikbal
404
Yalova Valisi Tersaneleri Denetledi

Yalova Valisi Tersaneleri Denetledi

Yalova Valisi Muammer Erol; 24 Mart 2020 Salı günü, tersanelerdeki Covid-19 tedbirlerini yerinde gördü ve denetledi. Sayın Vali’ye; İl Jandarma Komutanı Albay Mustafa Bakçepınar ve Sağlık İl Müdürü Dr. Emrah ERAY refakat ettiler.

Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyigit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve Tersane Girişimcileri Başkan Vekili Orhan Gülcek tarafından karşılanan Vali Erol; termal kamera kurulu olan tersane güvenlik kontrol noktasından geçerek girdiği tersanede, çalışma sahasını ve yemekhaneyi gezerek buralarda alınan önlemleri denetledi.

ALINAN ÖNLEMLER HAKKINDA DETAYLI BİLGİ SUNULDU

Daha sonra toplantı salona geçildi; Vali Erol’a Bilgilendirme ve Eğitim, Hijyen ve Dezenfektasyon, Gemilerle İlgili Özel Tedbirler, Yoğunluğu ve Teması Azaltacak Tedbirler başlıkları altında alınan pek çok önlem hakkında yansılarla detaylı bilgi sunuldu.

SERVİS ARAÇLARINDA KOLTUK KAPASİTESİNİN YARISI KULLANILACAK

Vali Erol’un ziyaretinin bir amacı da tersane bölgesinde servis araçlarının koltuk kapasitesinin yarısı kadar yolcu almaları ve yolcuların temassız oturma düzeninin sağlanması konusunda hazırlık durumunu incelemekti. Yapılan sunumda; tersanelerin çoğunun uygulamaya hazır oldukları, bazılarının İçişleri Bakanlığı Genelgesi yayınlanmadan önce kendi inisiyatifleriyle uygulamaya başlamış oldukları, çalışan sayısı yüksek olan iki üç tersanenin de hemen kısmi uygulamaya başladıkları ve bu hafta içinde eksiklerini giderebilecekleri belirtildi.

ULUSLARARASI LOJİSTİK ZİNCİRİN DEVAMLILIĞI ÖNEMLİ

Tersaneler Birliği Yönetim Kurulu Başkan Vekili Orhan GÜLCEK; “Sağlık, yakıt ve gıda dahil hayati öneme sahip ihtiyaçların Dünya’da her ihtiyaç sahibine kesintisiz ulaştırılması için, uluslararası lojistik zincirin devamlılığı önemlidir. İlk sırada sağlık için gereken tüm önlemler, ikinci sırada deniz ulaştırmasının devamını sağlamak geliyor; insan sağlığı ve yaşamsal ihtiyaçlar ticari kaygı ve beklentilerden önce gelir.” dedi.

TOPLANTI MASASI DÜZENİ DİKKAT ÇEKTİ

Toplantı masasında salon koltuk kapasitesinin yarısı kullanıldı ve katılımcılar arasında birer koltuk boş kalacak şekilde yerleşildi. Masada; başka ikramlar yerine el dezenfektanları ve kolonya bulunduruldu.

Yorumlar (1)
Ayhan Kayatürk 1 yıl önce
Sayın Vali ve Orhan Gülücek beyin tokalaşırken fotoğrafları eski tarihlidir. Ziyarette uygun fotoğraf çekilmediği için servis edilmiştir.
Saygılarımızla
18
hafif yağmur
Günün Karikatürü Tümü