banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Volkswagen, İzmir'de liman mı kiraladı?

Volkswagen'ın Manisa'da açmaya karar verdiği fabrikayla ilgili yeni bir gelişme yaşandı. Volkswagen'ın İzmir'de bir liman kiraladığı iddia edildi. Ege Otomotiv Derneğinden yapılan açıklamaya göre Almanlar İzmir’de büyük bir limanı tahsis etti.

GÜNCEL 27.02.2020, 09:07
Volkswagen, İzmir'de liman mı kiraladı?

'Volkswagen, İzmir'de liman mı kiraladı?

Volkswagen'ın Manisa'da aldığı yatırım kararının ne olduğunu merak edenler için Ege Otomotiv Derneği Başkanı Mustafa Akkalay'dan bir açıklama geldi.

Akkalay yaptığı açıklamada, "Wolkswagen İzmir Limanı’ndan büyük bir bölgeyi tahsis etmiş. Bu durum yatırıma devam edecekleri anlamına geliyor. Marka Türkiye’deki ilk yatırımı yapmak için bölgemizi seçti. Bu bizim için bir şans. Bu yatırımın ardından tedarikçi yatırımları olacaktır. Burada bir imalatçı firmanın yatırım yapması imalatçıya tedarik sağlayan firmaların da buraya gelmesini tetikleyecektir" dedi.

Taşıt Araçları Tedarik Sanayicileri Derneği Alper Kanca ise şunları söyledi; "Volkswagen’in böyle bir fabrikaya ihtiyacı var. Aday ülkeler ile kıyaslandığında en etkin ve nitelikli yan sanayici yine Türkiye’de var. Dolayısıyla bizim tarafımızda çok bir şey değişmiş değil. Volkswagen’in kurmuş olduğu şirket hala duruyor. Fabrikayı kurmayı düşündüğü arazi hala duruyor. Genel olarak bakıldığında değişen tek şey Türkiye tarafında askeri harekat ve siyasi durum. Volkswagen’in yatırım kararını ertelemesini vergiye veya ekonomik sebeplere dayandıranlar var. Sadece siyasi sebeplere dayandığını söyleyenler var. Bu erteleme konusunda çok net bir şey söylemek mümkün değil. Siyasi baskının özellikle Almanya’daki siyasi baskının temel faktör olduğunu söyleyebiliriz" ifadelerini kullandı.

DENİZHABER

Yorumlar (0)
banner225
hafif yağmur
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?