banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

Vapur büfeleri tahliye edildi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne devredilen şehir hatları vapurlardaki büfeler, zabıta ekiplerince tahliye edildi.

GÜNCEL 02.06.2005, 17:12
Vapur büfeleri tahliye edildi

VAPURLARDAKİ BÜFELER TAHLİYE EDİLDİ

İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı çok sayıda zabıta ekibi, gece saatlerinde Üsküdar İskelesi’ne gelerek burada bekletilen vapurların içindeki büfelerin tahliyesini gerçekleştirmek için önce "Şehit Adem Yavuz" adlı vapura girdiler.

Bu vapurun büfesindeki yiyecek ve içecek ile çeşitli eşyaları alan zabıta ekipleri, daha sonra aynı iskeledeki bazı vapurların büfelerindeki benzer malzemeleri de boşalttı.

Tahliye sırasında iskeleye gelen işletmecilerden Murat Karahasanoğlu, "Tahliye ederken tutanak bile tutulmadı. Benim burada mallarım kaybolursa bunun hesabını kim verecek? 30 senedir bu işin içinde olan deniz büfecilerinin insanlara yanlışı olmamıştır. Dedik ki bizi yaz sonuna kadar istediğiniz fiyat tarifesiyle ve istediğiniz kira koşularında çalıştırın. Bunu hiçbir şekilde kabul etmediler.

Herkesin ailesi, çocuğu var. Bu insanlar ne yapacak?" dedi.

Büfe sahiplerinin avukatı Mehmet Cengiz de, belediyenin vapurların işletilmesini İDO’ya devretmesinden sonra tasarruf yetkisinin tamamen ortadan kalktığını belirterek, "İDO, bir anonim şirket olarak belediyenin zabıtasını kullanma hak ve yetkisine sahip olmadığı gibi zabıtanın da böyle bir hak ve yetkisi yok. Burada özellikle belediye görevini kötüye kullanıyor" diye konuştu.

Kaynak:Milliyet

DenizHaber:Com

Yorumlar (2)
15 yıl önce
Denizcilikle ilgili haberlerinizi takip ediyoruz. Güzel haberler yapıldığına şahit oluyoruz doğrusu ancak 02.06.2005 tarihli ''Vapur Büfeleri tahliye Edildi'' başlıklı bir haberi sitede yayınladığınızı gördüm ve kaynak olarak Milliyet Gazetesi'ni gösterdiğiniz dikkatimi çekti. Lütfen bu haberin kaynağını tekrar araştırın doğrusunun Anadolu Ajansı olduğunu göreceksiniz.. Çalışmalarınızda başarılar.

mudavim 15 yıl önce
vapur büfelerinin kiralarını dikkate alırsak (16-40milyar aylık) devlete büyük katkı sağladıkları ilk etapta akla uygun görülebilir ama gerçekte doğal olarak uyguladıkları fiyat polıtıkaları orta kesim halkı bu büfelerden uzak tutmaktaydı.artık bu sorun ortadan kalktı.

zengin kesımın vapurlarda atıştırmalarını artık boş bir mideyle takıp etmeyeceğiz.

yerinde bir girişim ,tebrikler.
13
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102