banner191

banner148

banner179

banner176

Vali Mutlu, tersanedeki patlamayı değerlendirdi

İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Tuzla'da bir tersanede meydana gelen patlamayla ilgili basın mensuplarının sorularını cevapladı.

GÜNCEL 06.04.2012, 01:00
Vali Mutlu, tersanedeki patlamayı değerlendirdi

Polis Haftası sebebiyle şehit aileleri ile akşam yemeğinde buluşan Vali Mutlu gazetecilerin iki işçinin yaşamını yitirdiği patlamayla ilgili sorusuna cevap verdi. İş yerlerinde bu tip kazaların yaşanmaması için çok dikkatli davranılması gerektiğini belirten Vali Mutlu, 6 işçinin yaralandığını bunlardan ikisinin tedavisinin ardından taburcu olduğunu, dördünün ise hastanede tedavisinin devam ettiğini belirtti. Yaralıların hayati tehlikesinin bulunmadığını, sadece birinin yanık ünitesinde tutulduğunu ifade eden Mutlu, "Patlama, kaynak yapımı sırasında çıkan kimyasal gazın tetiklenmesi sonucu vuku bulmuş. Olay tüm yönleriyle değerlendirilecek. İşçilerimizin hayatını kaybetmesine sebep olan bu tip kazaları artık duymak istemiyoruz." diye konuştu.

Tersane bölgesinde işçilere eğitim yapıldığını kaydeden Mutlu, "Eğitim bu tip işlerde büyük önem arz ediyor. Uzun süredir orada böyle bir kaza meydana gelmemişti. Eskiye oranla emniyet tedbirlerinin daha iyiye getirildiğini biliyoruz. Daha fazla eğitime önem gösterilmesi lazım." şeklinde konuştu.

Yorumlar (0)
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?