banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

UZMAR’dan Nemrut Körfezinde Aynı Gün İçerisinde 2 Ayrı Tatbikat!

GÜNCEL 27.08.2020, 21:26 Nermin İstikbal
UZMAR’dan Nemrut Körfezinde Aynı Gün İçerisinde 2 Ayrı Tatbikat!

UZMAR Denizcilik koordinasyonunda; 19 Ağustos 2020 tarihinde Aliağa Nemrut Koyunda 5 kıyı tesisi adına (NEMPORT, BATILİMAN, İDÇ, EGEÇELİK, LİKİDGAZ) ortak deniz kirliliği acil müdahale tatbikatı gerçekleştirildi.

Aynı gün içerisinde yine UZMAR koordinatörlüğünde Nemrut Körfezinde bulunan ALPET Altınbaş Petrol Şamandıra tesisi adına da deniz kirliliğine müdahale tatbikatı yapıldı.

Her iki 2 ayrı tatbikat ile UZMAR’ın ve Kıyı Tesislerinin olası deniz kirliliği acil durumlarına karşı müdahale kabiliyetleri test edildi. Her 2 tatbikatta da senaryo kirlilikler bariyerlerle kontrol altına alınarak skimmerlar (yağ toplayıcı) vasıtasıyla toplandı. Depolama tanklarına alınan senaryo kirlilik lisanslı atık alım bertaraf tesislerine gönderilerek her iki tatbikata da son verildi.

Aliağa Nemrut Koyu’nda acil müdahale hizmetlerini sürdüren UZMAR ile bölgedeki Kıyı Tesisleri arasındaki işbirliği, iletişim ve koordinasyonun çok iyi düzeyde olduğu, bölgede yaşanabilecek deniz kirliliği acil durumlarına hazırlıklı olma ve müdahale bakımından imkan ve kabiliyetlerin yeterliliği bu tatbikat ile bir kez daha test edildi.

Yorumlar (0)
11
parçalı az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102