banner191

banner148

banner179

banner176

UZMAR’dan Acil Müdahale Belgelendirme Eğitimi

UZMAR Denizcilik; kendi bünyesindeki personeline ve hizmet verdiği bölgede bulunan kıyı tesisleri personellerine yönelik OPRC sertifikasyon eğitimi düzenlendi.

GÜNCEL 24.12.2013, 10:55
UZMAR’dan Acil Müdahale Belgelendirme Eğitimi

UZMAR’dan Acil Müdahale Belgelendirme Eğitimi

5312 sayılı kanun kapsamında; Petrol ve Diğer Zararlı Maddelerden Kaynaklanan Deniz Kirliliğine Hazırlıklı Olma İle İlgili Eğitim Semineri ve Tatbikat Programı Düzenleme bakımından T.C. Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı tarafından yetkilendirilen UZMAR Denizcilik; kendi bünyesindeki personeline ve hizmet verdiği bölgede bulunan kıyı tesisleri personellerine yönelik OPRC sertifikasyon eğitimi düzenlendi. Mevzuat gereği 3 gün (24 ders saati) süren eğitim; 17-18-19/12/2013 tarihlerinde UZMAR Denizcilik’in Çevre Mühendisi Burhan ERTÜRK ve Deniz Bilimleri Mühendisi Fırat FİDAN eğitmenliğinde Aliağa Ticaret Odası seminer salonunda gerçekleştirildi. Eğitimin son günü katılım sağlayan 33 kişilik grup; müfredatın bir parçası olan uygulama eğitimini gerçekleştirmek üzere UZMAR Acil Müdahale Merkezine geldi ve burada acil müdahale ekipmanları kullanılarak pratik yapıldı. UZMAR’ın bu eğitimle birlikte toplam 105 adet personeli acil müdahale bakımından eğitilerek belgelendirilmiş olup, bu sayede Aliağa ve İzmir bölgesinde acil durumlarda petrol kirliliğine müdahale bakımından eğitimli insan kaynağı potansiyeli yaratılmıştır.

Yorumlar (1)
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan 6 yıl önce
Kaptan Altay Altuğ tarafından idare edilen çok denyimli Kılavuz kaptanlar ve ultra modern romorkörlerle limanlarımızda modern hizmetler veren UZMAR' ın çok gerekli olan acil müdahale belgelendirme eğitimi'ni takdirle karşılarken bu işlemlerin ve örgütün tüm limanlarımızda Uzmar tarafından kurularak limanlarımızın güvenlik altına alınması ile charter-party'le rde çok önemli bir koşul olan 'safe port'a yardımcı olacağını düşünüyorum. Ülkemizde modern romorkör inşaatının da kurucusu olan Kaptan Altay Altuğ'un bu çok önemli olan görevi de yerine getireceğine güvenim tamdır. Allah selamet versin. www.refikakdogan.com
23°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?