banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

Uzmar Acil Müdahale Ekibi İş Başındaydı

Yeni Foça merkezindeki halk plajı ve yanında bulunan balıkçı barınağı kıyıları kaynağı henüz tespit edilemeyen bir petrol kirliliğine maruz kaldı.

GÜNCEL 14.07.2011, 11:45
2158
Uzmar Acil Müdahale Ekibi İş Başındaydı

Söz konusu kirliliğe müdahale bakımından İzmir İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, Foça Liman Başkanlığı, Foça Belediyesi, Foça Sahil Güvenlik ve UZMAR Acil Müdahale Ekibi arasında bir koordinasyon sağlandı.

Ham petrol tankerlerinin atık yük slaçı olduğu tahmin edilen kirlilik, Foça Belediyesi ekipleri ve UZMAR Acil Müdahale ekibinin sosyal sorumluluk ilkesiyle yapmış oldukları ve 2 gün süren başarılı kıyı temizlik çalışmaları sonucunda, büyük ölçüde temizlik sağlandı. UZMAR Ekibi, plaj ile balıkçı barınağı arasında kalan kayalık bir kıyı şeridinde kıyıya vurmuş olan petrol tabakasını, basınçlı yıkama makineleri kullanarak yıkayıp sorbent ped ve bariyerler ile toplandı. Toplanan atıklar bertarafı için Foça Belediyesi kanalıyla Petkim atık alım tesisine gönderildi.

 

Yorumlar (1)
Kurdoğlu Muslihiddin Reis 10 yıl önce
Bu tür çalışmalar çoklukla göstermelik olarak yapılır. Ne olursa olsun bu tür çalışmalar yararlıdır yapanları yaptıranları tebrik etmek gerekir.
20
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü