banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Uzakyol Zabitleri İle Gurur Duyuyor

Yalova Üniversitesi, Yalova Meslek Yüksekokulu, Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojisi Bölümü, Deniz Ulaştırma ve İşletme Programı mezunlarının büyük başarısı.

GÜNCEL 25.01.2011, 01:12
Uzakyol Zabitleri İle Gurur Duyuyor

Yalova Üniversitesi, uzakyol zabitleri ile gurur duyuyor

Yalova Üniversitesi, Yalova Meslek Yüksekokulu, Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojisi Bölümü, Deniz Ulaştırma ve İşletme Programı mezunlarının büyük başarısı.

Yalova Üniversitesi Yalova Meslek Yüksekokulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojisi Bölümü Deniz Ulaştırma ve İşletme Programı, ticari gemilerde görev yapacak mezunlara "Deniz Ulaştırma İşletme Programı, Tekniker" ön lisans diploması vermekte.

Mezunlar bir ay açık deniz gemi stajını tamamlayıp açık deniz staj komisyonu onayı ardından, Gemi Adamları Yönetmeliği'ne uygun olarak Gemi Adamları Elektronik Sınav Sistemi (GOSS) Uzakyol Vardiya Zabitliği sınavlarına girerek "Vardiya Zabiti Yeterliği" almakta.

Piri Reis Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi'nde, 21 Haziran 2010 tarihinden beri bu konuda eğitim/kurslar sürmekte ve sınavlar yapılmakta.

Merkezde bu konuda yapılan istatistiki çalışma sonuçlarına göre "Beş Güverte Kursu Kısım Birincilerinin Dördü (%80)" GOSS Uzakyol Vardiya Zabitleri Sınavına girerek başarılı olan kursiyerlerin %41'i Yalova Meslek Yüksekokulu mezunları olmuştur

Bu bilgiyi Piri Reis Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Osman Kamil Sağ yazılı mektubu ile vererek Yalova Üniversitesi'ni kutladı.

Rektör Sağ "Denizcilik sektörünün gereksinimlerini en üst düzeyde karşılayacak, iyi eğitimli, yüksek kaliteli, disiplin sahibi, liderlik niteliklerini taşıyan, çevreye ve denize duyarlı, emsalleri arasında temayüz eden, Türkiye ve dünya denizciliğine uluslar arası standartlarda nitelikli denizciler yetiştirerek denizcilik sektörüne katkı sağlayan başta Yalova Meslek Yüksekokulu yönetimi olmak üzere tüm yönetici, öğretim görevlileri ve idari personele bu başarılardan dolayı teşekkür eder, ihtiyaç duyulacak herhangi bir konuda yardım, işbirliği ve isteklerinize açık olduğumuzu bilmenizi isterim. Başarınızın bundan sonraki süreçlerde de devamı diler, saygılar sunarız" dedi.

Rektör Prof.Dr. M. Niyazi Eruslu makama davet ederek Yalova Meslek Yüksekokulu Motorlu Araçlar ve Ulaştırma Teknolojisi Bölüm Başkanı Öğretim Görevlisi Kaptan Murat Yorulmaz'ı ve M.Yorulmaz nezdinde ekibini kutlayarak "Eğitim kadromuz ve mezunlarımızla gurur duyuyoruz. Başarınızın süreceğine inanıyorum. Deniz ve ilgili konuları Yalova Üniversitesi'nin öncelikli alanlarından biri. Gönülden kutluyorum" dedi.

Yorumlar (1)
Güv.Stajyeri Hayontan 10 yıl önce
"Mezunlar bir ay açık deniz gemi stajını tamamlayıp açık deniz staj komisyonu onayı ardından, Gemi Adamları Yönetmeliği'ne uygun olarak Gemi Adamları Elektronik Sınav Sistemi (GOSS) Uzakyol Vardiya Zabitliği sınavlarına girerek "Vardiya Zabiti Yeterliği" almakta."Yukarıda cümlede kesinlikle yanlış ifadeler kullanılmıştır.Myo Güverte Mezunları 12ay Makina Mezunları 6ay açık deniz stajından sonra "Vardiya/Makina Zabiti" yeterliliği sınavlarına girerek başarılı oldukları takdirde yeterliliklerini alırlar."Uzakyol Vardiya/Makina Zabitliği" sınavlarına girerek "Vardiya/Makina Zabiti" yeterliliği alınmaz.PÜSEM'in düzenlemiş olduğu tamamlama eğitiminde başarılı olan öğrenciler Güverte Mezunları 12ay Makina Mezunları 6ay açık deniz stajından sonra "Uzakyol Vardiya/Makina Zabitliği" sınavlarına girerek başarılı oldukları takdirde yeterliliklerini almaya hak kazanırlar.
10
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102