banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Uzak Yol Kaptanlar Derneğinde Görev Değişimi

Türk Uzak Yol Gemi kaptanları Derneği'nin 31. Olağan Genel Kurulu yapıldı. Kaptan Cengiz Karabüber, Başkanlık görevini Kaptan Ömer Salcı'dan devraldı.

GÜNCEL 06.05.2009, 14:59
2702
Uzak Yol Kaptanlar Derneğinde Görev Değişimi

Uzak Yol Kaptanlar Derneğinde Görev Değişimi

Türk Uzak Yol Gemi kaptanları Derneği'nin 31. Olağan Genel Kurulu 2 Mayıs Cumartesi günü yapıldı. Genel Kurul neticesinde Kaptan Cengiz Karabüber, Başkanlık görevini Kaptan Ömer Salcı'dan devraldı.

Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği (TÜRKAPDER) 31. Dönem Olağan Genel Kurul Toplantısı Kadıköy Gündüz Aybay Denizcilik Merkezi’nde yapıldı. 2 Mayıs 2009 Cumartesi günü gerçekleştirilen toplantıda açılışı 30. Dönem Genel Sekreter olarak görev yapmış bulunan Kapt. Cengiz Karabüber yaptı. Ardından Divan Kurulu seçimine geçildi. Yapılan oylamayla; Kapt. Saim Sivri Divan Başkanı, Kapt. Tuba Akar Divan Başkan Yardımcısı ve Kapt. Cenk Balıkçı ise Katip Üye olarak belirlendi. Toplantı saygı duruşunun ardından okunan İstiklal Marşı ile devam etti. Divan Başkanı Kapt. Saim Sivri öncelikle kardeş kuruluşların temsilcilerine söz verdi. Sırasıyla İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Derneği (DEFAMED) Yönetim Kurulu Başkanı Müh. Selçuk Şenkal’a, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Kapt. Ali Cömert’e, İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Saim Oğuzülgen’e söz verildi. İstanbul Liman başkanı Mustafa Azman, DEFAMED Onur Kurulu Başkanı Namık Assena ve Kapt. Refik Akdoğan da birer konuşma yaptılar. Tüm konuşmacılar iyi dileklerini sunarak, denizcilik camiası için yapılan çalışmalar konusunda bilgi aktardılar.

Divan Başkanının söz vermesi ile 30. Dönem Genel Sekreteri Kapt. Cengiz Karabüber yapılan faaliyetlerin özetini içeren Çalışma Raporunu, 30. Dönem Muhasip Üye olan Kapt. Baybora Yıldırım Mali Raporu, Kapt. Saim Sivri ise Denetleme Kurulu Raporunu okudu. Raporların müzakeresi yapılarak Yönetim ve Denetim Kurullarının aklanması maddesine geçildi. Daha önce üyelere açıklanan Çalışma, Mali ve Denetim raporları açık oya sunuldu. Oy birliği ile 30. Dönem Yönetim ve Denetim kuralları ibra edildi. 30. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı Kapt. Ömer Salcı bir teşekkür konuşması gerçekleştirdi. Tüzük değişikliği ile ilgili maddelerin görüşülmesinin ardından Muhammen Bütçe tetkik edilerek oy birliği ile kabul edildi. Yeni Yönetim ve Denetim Kurulları adayları panoya yazılarak üyelere sunuldu. Gizli oylama yapıldı. Sandıkta toplanan oy pusulaları Divan Başkanlığınca açılarak sayıldı. Yönetim Kurulu, Yedek Üyeler ve Denetçi Üyeler belirlendi. Onur Kurulu’na ise; Kapt. Namık Assena, Kapt. Abdürrahim Akarsu ve Kapt. Mümtaz Diker seçildi. Divan Başkanlığınca Genel Kurula sunulan üyeler kabul edildi. 30. Dönem Yönetim Kurulu Başkanı ve 31. Dönem Yönetim Kurulu Asil Üyesi Kapt. Ömer Salcı yeni Yönetim Kurulu adına teşekkür konuşması yaptı. Dilek ve temenniler bölümünün ardından toplantı sona erdi.
4 Mayıs 2009 tarihinde gerçekleştirilen ilk Yönetim Kurulu Toplantısında yapılan görev dağılımında ise;

Kapt. Cengiz KARABÜBER  Yönetim Kurulu Başkanı
Kapt. Baybora YILDIRIM  Yönetim Kurulu II. Başkanı
Kapt. Kader TERZİ   Genel Sekreter
Kapt. Cem YILMAZ   Muhasip Üye
Kapt. Can KIRAÇ    Üye
Kapt. Ömer SALCI   Üye
Kapt. Atilla KOCATAŞ   Üye

olarak belirlendi.

DenizHaber ve KaptanHaber olarak yeni seçilen yönetim kuruluna başarılar diliyoruz.

 

Yorumlar (4)
CEM MOHAN 13 yıl önce
YENI BASKAN VE YONETIM KURULUNA USTUN BASARILAR DILIYORUM.CEM MOHAN
ZAFER DAĞDEVİRENLER 13 yıl önce
UZAKYOL KAPTANLARI DERNEĞİNE NİÇİN SADECE FAKÜLTE MEZUNLARI ÜYE OLUR.DİĞER OKULLARDAN MEZUN OLAN ARKADAŞLAR UZAKYOL KAPTANI OLAMIYOMU.BU ŞARTI KOYANLARDA KENDILERINI KÜLTÜRLÜ SANAN SAYIN FAKÜLTE MEZUNLARI BUNU BİLMEKTE ONLARIN NE KADAR UFAK DÜŞÜNCELERE SAHİP OLDUĞUNU GÖSTERMEKTE.SEKTÖR OLARAK BİRLİK OLUNACAĞINA BU ŞEKİLDE BÖLÜNMÜŞLÜK İÇİNDE OLMAK HERHALDE TÜRKİYE CUMHURİYETİ VATANDAŞLARINA MAHSUS BİR ŞEY. BIRAKIN ARTIK BUNLARI SAYIN ABİLERİM
CEM MOHAN 13 yıl önce
SN ZAFER DAGDEVIRENLER .SANIRIM SN DERKEN BASKANI SIZE EN GUZEL ACIKLAMAYI YAPACAKTIR.

ANCAK BEN SIZE BILGI AMACLI OLARAK ASAGIDAKI KONULARI AKTARAYIM.UZAK YOL KAPTANLAR DERNEGI SADECE FAKULTE MEZUNLARINA KAPISINI ACAN BIR DERNEK DEGILDIR .DENIZCILIK OKULUNDAN TUTUN PRATIKTEN YETISIP UZAK YOL KAPTANI YETERLILIGINE SAHIP TUP UZAK YOL KAPTANLARINA UYELIK VE DELEGASYON ICIN KAPILARINI ACMISTIR .DERNEGIN WEB SAYFASINDA TUZUK BOLUMUNDEN BUNLARI OKUYUP INCELEYEBILIRSINIZ .BEN UZAK YOL BASMUHENDISI OLMAMA KARSIN SECIMLI GENEL KURULA SIVIL TOPLUM KURULUSU GOZLEMCISI OLARAK KATILDIM . SIZDE ELESTIRMEK YERINE KESKE KATILIP '' DILEK - TEMENNI - ELESTIRILER '' BOLUMUNDE ELESTIRILERINI DILE GETIRSEYDINIZ .YINE DE OGRENMEK ISTEDIGINIZ BIR KONU OLUR ISE DERNEK BASKANI VEYA BASKANLIGI KANALI ILE HERTURLU SORUNUZA CEVAP ALABILIRSINIZ .CEM MOHAN

UZAK YOL BAS MÜH .
Cengiz Karabüber 13 yıl önce
Sayın Zafer Dağdevirenler,Her ne kadar Sn. Cem Mohan sizi bilgilendirmiş olsa da, ki kendisine bu nedenle çok teşekkür ederim. Bu sene 50nci yaşını kutlamakta olduğumuz "Türk Uzak Yol Gemi Kaptanları Derneği" 1959 yılında kurulmuş olup Dernek Tüzüğünün aşağıda tam metni verilen 6ncı maddesi Derneğe Üye Olma Hakkını tanımlamaktadır.................MADDE 6 -DERNEĞE ÜYE OLMA HAKKI

En az 4 yıllık lisans eğitimi veren bir denizcilik okulundan mezun olarak, Uzakyol Kaptanı yeterliğine haiz olup, 18 yaşını bitirmiş herkes, 2908 sayılı Dernekler Yasası’nın 4. ve 16. maddelerinde belirtilen, sürekli veya süreli hak yoksunluğu veya sınırlaması kapsamında kalmamak koşulu ve 2 üyenin önerisi ile derneğe üye olabilir.

Türk vatandaşı olmayanlar, ancak Türk vatandaşlarında aranan koşullardan başka Türkiye’de ikamet etme hakkına sahipseler üye olabilirler.

Fahri üyelik için ikamet şartı aranmaz.

Dernek Yönetim Kurulu, üyelik için yapılan müracaatları en geç (30) gün içinde, üyeliğe kabul veya reddi şeklinde karara bağlayıp, sonucunu müracaat sahibine yazı ile duyurmak zorundadır.

Hiç kimse üye olmaya zorlanamaz................Tepkinizi hoşgörü ile karşılıyorum.www.turkcaptains.com adresinden sitemizi ziyaret ederek tam tüzüğü inceleyebilir, üye olma kriterlerini sağlıyorsanız sekreteryamız ile temasa geçerek başvurunuzu yapabilirsiniz.Derneğimize ve temsil ettiği camiaya hizmet etme şevki taşıyan herkese kapımızın açık olduğunu bilmenizi isterim.Saygılarımla,

Kapt. Cengiz Karabüber

TURKAPDER Yön. Krl. Bşk.

15
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü