banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Urla İcra Dairesi'nden satılık balıkçı gemileri!

2012 inşa "Tuncay Sagun 17" ve "Tuncay Sagun 20" isimli gemiler Urla İcra Dairesi tarafından açık attırma usulüyle satışa çıkarıldı.

GÜNCEL 22.01.2021, 09:18 23.01.2021, 10:17 Halit Emre İbrahimoğlu
442
Urla İcra Dairesi'nden satılık balıkçı gemileri!

2012 inşa "Tuncay Sagun 17" ve "Tuncay Sagun 20" isimli gemiler Urla İcra Dairesi tarafından açık attırma usulüyle satışa çıkarıldı.

Basın İlan Kurumu'nun ilan portalı ilan.gov.tr'de yer alan duyuruya göre iki geminin açık artırma usulü ile satışa çıkarıldığı açıklandı. Teklifler esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda verilebilecek.

Gemilerin özellikleri ve satış şartları için TIKLAYINIZ

İlanda yer alan satış şartları şöyle;

"1- İhale açık artırma suretiyle yapılacaktır.Birinci artırmanın yirmi gün öncesinden, artırma tarihinden önceki gün sonuna kadar esatis.uyap.gov.tr adresinden elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada tahmin edilen değerin 50 sini ve rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmek şartı ile ihale olunur. Birinci artırmada istekli bulunmadığı takdirde elektronik ortamda birinci artırmadan sonraki beşinci günden, ikinci artırma gününden önceki gün sonuna kadar elektronik ortamda teklif verilebilecektir. Bu artırmada da malın tahmin edilen değerin 50 sini,rüçhanlı alacaklılar varsa alacakları toplamını ve satış giderlerini geçmesi şartıyla en çok artırana ihale olunur. Böyle fazla bedelle alıcı çıkmazsa satış talebi düşecektir.

2- Artırmaya iştirak edeceklerin, tahmin edilen değerin 20'si oranında pey akçesi veya bu miktar kadar banka teminat mektubu vermeleri lazımdır. Satış peşin para iledir, alıcı isteğinde (10) günü geçmemek üzere süre verilebilir. Damga vergisi, KDV, Gemi Tasdikname Harcı Gemi Sicilinde Yapılan Kayıt Düzeltmeleri Harcı ile teslim masrafları alıcıya aittir. Tellâllık Harcı, geminin aynından doğan vergiler satış bedelinden ödenir. (Alacakları rehinli olan alacaklıların satış tutarı üzerinden rüçhan hakları vardır. Gümrük resmi ve akar vergisi gibi Devlet tekliflerinden muayyen eşya ve akardan alınması lazım gelen resim ve vergi, rehinli alacaklardan sonra gelir.)

3- İpotek sahibi alacaklılarla diğer ilgilerin (*) bu geminin üzerindeki haklarını özellikle faiz ve giderlere dair olan iddialarını dayanağı belgeler ile (15) gün içinde dairemize bildirmeleri lazımdır; aksi takdirde hakları gemi sicil kütüğü ile sabit olmadıkça paylaşmadan hariç bırakılacaktır.

4- Satış bedeli hemen veya verilen mühlet içinde ödenmezse İcra ve İflas Kanununun 133 üncü maddesi gereğince ihale feshedilir. İhaleye katılıp daha sonra ihale bedelini yatırmamak sureti ile ihalenin feshine sebep olan tüm alıcılar ve kefilleri teklif ettikleri bedel ile son ihale bedeli arasındaki farktan ve diğer zararlardan ve ayrıca temerrüt faizinden müteselsilen mesul olacaklardır. İhale farkı ve temerrüt faizi ayrıca hükme hacet kalmaksızın dairemizce tahsil olunacak, bu fark, varsa öncelikle teminat bedelinden alınacaktır.

5- Şartname, ilan tarihinden itibaren herkesin görebilmesi için dairede açık olup gideri verildiği takdirde isteyen alıcıya bir örneği gönderilebilir. Satış ilanı tebliğ edilemeyen ilgililere İİK 127maddesi uyarınca gazete ilanı ve E ilanın tebliğ yerine geçecektir.

6- Satışa iştirak edenlerin şartnameyi görmüş ve münderecatını kabul etmiş sayılacakları, başkaca bilgi almak isteyenlerin 2019/453 Tlmt. sayılı dosya numarasıyla müdürlüğümüze başvurmaları ilan olunur.18/01/2021

Yorumlar (0)
29
açık
banner102
banner93
Namaz Vakti 05 Temmuz 2022
İmsak 03:32
Güneş 05:31
Öğle 13:14
İkindi 17:13
Akşam 20:47
Yatsı 22:36
Günün Karikatürü Tümü