banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

TÜRKLİM ‘Salih Zeki Çakır’ dedi

TÜRKLİM; 9 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak İMEAK Deniz Ticaret Odası seçimlerinde Değişim Grubu’nun adayı Salih Zeki Çakır’ı destekleme kararı aldı.

GÜNCEL 25.04.2013, 01:54
2797
TÜRKLİM ‘Salih Zeki Çakır’ dedi

Türkiye Liman İşletmecileri Derneği Yönetim Kurulu, 9 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak İMEAK Deniz Ticaret Odası seçimlerinde Değişim Grubu’nun adayı Salih Zeki Çakır’ı destekleme kararı aldı. TÜRKLİM bir adım daha atarak  Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Hakan Genç’in, Salih Zeki Çakır’ın listesinden İMEAK Deniz Ticaret Odası Yönetimine aday olduğunu da, üyelerine bildirdi.

TÜRKLİM Genel Sekreteri İrfan Bilgin imzasıyla, TÜRKLİM üyelerine gönderilen iç yazışmada, 9 Mayıs 2013 tarihinde yapılacak olan İMEAK Deniz Ticaret Odası organ seçimlerinde, TÜRKLİM’in güçlü bir şekilde temsil edilmesi için TÜRKLİM Yönetim Kurulu’nun mevcut adaylar arasında Değişim Grubunun Adayı Salih Zeki Çakır’ı destekleme kararı alındığı kaydedildi.

İşte TÜRKLİM’in, üyelerine gönderdiği yazışma

“Değerli Üyemiz,

Konu: İMEAK DTO Seçimleri

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Organ seçimleri bu yıl yapılmakta olup, IMEAK DTO organ seçimlerinin 9 Mayıs 2013 tarihinde yapılması kesinleşmiş bulunmaktadır.

TÜRKLİM üyesi kuruluşlar, genellikle, Deniz Ticaret Odası’nın 33 numaralı Meslek Komitesi’nde yer almaktadırlar.

Çeşitli medya kuruluşlarının yayınlarından da takip edildiği gibi, seçimle ilgili çalışmalar iki ay önce başlatılmış olup, Deniz Ticaret Odası’nın halen başkanlığını yürüten Sn. Metin Kalkavan ile Değişim Grubu adıyla yarışa katılan Sn. Salih Zeki Çakır’ın, yönetime aday olduklarını açıklanmış bulunmaktadır. Bu kapsamda, Türklim Yönetim Kurulumuz her iki aday ve ekiplerince çeşitli zamanlarda ziyaret edilmiş, kendileriyle yeni oluşacak DTO  yönetiminden TÜRKLİM’in beklentileri hakkında görüşmelerimiz olmuştur.

Türkiye Liman İşletmecileri’nin yaşamakta olduğu sorunlar, bunların çözümü konusunda karşılaşılan zorluklar en iyi üyelerimizce bilinmektedir. Bu sorunların ve zorlukların aşılabilmesinde en kuvvetli desteğin alınabileceği yer kuşkusuz yarı kamu kurumu niteliğini haiz Deniz Ticaret Odası’dır.

Liman işletmeciliği, gerek yatırımın niceliği gerek tedarik zinciri ile dış ticarete sağladığı  nitelikli katkı ve değer bakımından genel ekonomide, sadece ülkemizde değil tüm dünyada en önemli yerlerden birine sahiptir. TÜRKLİM Yönetim Kurulu, bu bilinçle, TÜRKLİM’in, İMEAK DTO organ seçimlerinde en üst düzeyde temsil edilmesini hem talep etmekte hem de bunun oda yönetimini güçlendireceğine inanmaktadır.

Değerli adaylarla yapılan görüşmelerde bu talebimiz Değişim Grubu’nca en üst düzeyde kabul görmüş ve seçilmeleri halinde TÜRKLİM’in önereceği bir üyenin Yönetim Kurulu’nda yer almasını arzu ettikleri tarafımıza beyan edilmiştir. Bu gelişme üzerine, TÜRKLİM Yönetim Kurulu; Başkan Yardımcısı Sn. Hakan Genç’in DTO Yönetim Kurulu listesinde yer almasına  karar vermiş ve bu husus  kendilerine bildirilmiştir.

Gelişmeleri bilgilerinize sunar, yarışta her iki adaya da başarılar diler, seçim sonuçlarının ülkemiz ve deniz ticaretinden hayatlarını kazanan kuruluşlarımız için hayırlı olmasını dileriz.

Takdir, değerli üyelerimizindir.

Saygılarımızla,"

Yorumlar (2)
ahmetcavitgur 9 yıl önce
``aklin yolu birdir`` demisler.hayirli olur inslh.bugune kadar degisime hic kimse direnememis.artik son duzlukte kosuluyor.secimin denizcilik orf ve adetlerine yakisir bir sekilde yapilmasini temenni ederiz.yarisma demokratik olsun ve belden asagi vurulmadan yapilsin.turk denizciligini hep birlikte yuceltelim.
FIKRI GUZEL 9 yıl önce
ALTAN KOSEOGLU buna karsi TURKLIM uyelerine mektup yazmıs, otekilestirildigini soylemis, yaw altan bey yazik yaw , altan bey 70 yasina gelmis hala koltuk sevdasinda..... abi sizin miyadiniz doldu, lutfen artik gitmeyi bilin, YETER ARTIK... bakın . TURKLIM cok dogru yapmis, cok dogru bir karar vermis ve cok dogru bir ismi koymys, tebrikler.... altan bey ne istiyor, 70 yasina gelmis hala daha o koltukta kalmak istiyor, oysa altan beye yakisan zamani gelince birakip sayginligini korumaktir, sektorun abisi olmaktir. altan beye sektoru gereken cevabi TURKLIM secimlerinde verdi, sadece 7 oy alabildi, yapmasi gereken o anda bırakıp gitmekti ama o hala KOLTUK SEVDASI ile kendini kucultup boyle yazilar yaziyor..... DEGISIM ZAMANI geldi, buna daha fazla direnmeden pasa pasa gidip yeni isimlere yeni heyecanlara yolu acmak gerekiyor, kendileri gitmeyenler sandikta gonderilecek. bir sozde metin beye, turkiyedeki 217 limani temsil edecek kisi 70 yasinda altan koseoglumudur , kesinlikle degildir, genc vizyon sahibi onlarca insan var, bu kafalar degismelidir ve degisecektir, abi akraba soyadi SULTASI bitiyor, bunu herkes gormelidir
17
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü