banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Türkiye Sujeti Şampiyonası Yapıldı

Türkiye Sujeti Şampiyonası'nın ikinci ayağı, Antalya'da oldukça sıcak bir havada yapıldı. Şampiyonaya Dünya Şampiyonu Milli Motosikletçi Kenan Sofuoğlu’da katıldı.

GÜNCEL 04.08.2014, 18:11
Türkiye Sujeti Şampiyonası Yapıldı

Jetler Antalya'yı Serinletti
Türkiye Sujeti Şampiyonası'nın ikinci ayağı, Antalya'da oldukça sıcak bir havada yapıldı. Şampiyonaya Dünya Şampiyonu Milli Motosikletçi Kenan Sofuoğlu’da katıldı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu tarafından düzenlenen Türkiye Sujeti Şampiyonası'nın ikinci ayağı Konyaaltı sahilinde yapıldı. Antalya Büyükşehir Belediyesi, Konyaaltı Belediyesi, Antalya Deniz Ticaret Odası, İATİ ve Aerobilet’in desteklediği; Titus Feronia Motor ve Doğa Sporları Kulübü’nün organize ettiği şampiyona “DÜNYA BARIŞI” sloganıyla düzenlendi.

Yarışmaya, 28 sporcunun yanı sıra milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu da katıldı. Yarışlar sonunda Yamaha slalom kategorisinde Ali Komşusu birinci, Bekir Uslu ikinci, Veli Özkan Piro üçüncü oldu. Yamaha drag kategorisinde Hakan Akgün birinciliği, Nilgün Bayırlı ikinciliği, Galip Alp Baysan üçüncülüğü elde etti. Open drag kategorisinde Ali Komşusu birinci, Hakan Akgün ikinci, Galip Bebek üçüncü olurken, Open Class kategorisinde ise Ali Komşusu birinciliği, Veli Özkan Piro ikinciliği ve Kahraman Aktaş üçüncülüğü eldi etti.

Öte yandan vatandaşların da ilgi gösterdiği şampiyonada, Ali Komşusu fly board gösterisi yaparak izleyenlere büyük heyecan yaşattı. Dereceye giren sporcular kupalarını Antalya Vali yardımcısı Mehmet Yavuz ile Burla-Yamaha ve Marine Araçları Departmanı Genel Müdürü Yavuz Sipahi'den aldı.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Asbaşkanı Hamit Dizman, bu yılki organizasyonu dünya barışına adadıklarını hatırlatarak, şöyle dedi: "Düzenlediğimiz her etkinliği bir toplumsal farkındalık projesiyle destekliyoruz. Bu yarışı da dünya barışına adadık. Başta Filistin ve Gazze olmak üzere, Suriye, Irak ve Mısır gibi ülkelerde yaşanan ateş çemberine dikkati çekmek istiyoruz."

KENAN SOFUOĞLU'DA KATILDI
Şampiyonanın ilk günü milli motosikletçi Kenan Sofuoğlu, jet skiyi kullanarak parkuru inceledi. Vatandaşların ilgi gösterdiği Sofuoğlu, tatil için Antalya'ya geldiğini ve federasyonun daveti üzerine Türkiye Su Jeti Şampiyonası'na katıldığını söyledi. Tatili boyunca motor sporlarından uzak kalmak istediğini ancak bunu yapamadığını belirten Sofuoğlu, "Su jetlerini sadece tatillerde kullandım. Motosikletle hiçbir alakası yok. Yarışçı ruhum var. Yarışı duyunca da buraya geldim. Umarım su jetinde de istediğim performansı gösteririm" dedi.

Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Mahmut Nedim Akülke, Antalya'nın güzel bir organizasyona ev sahipliği yaptığını söyledi. Şampiyonanın ilk ayağının Bodrum'da yapıldığını belirten Akülke, "6 ayaklı bir şampiyona olacak. Yarışmaya yabancı ülkeden 8 sporcu da katıldı. Su jeti gelişmekte olan bir spor. İnşallah önümüzdeki yıllarda uluslararası organizasyonlara da ev sahipliği yapacağız" dedi.

 

Yorumlar (0)
21°
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?