banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Türkiye Gemi Sökümünde Çin'i Geçti

Bangladeş, Hindistan ve Pakistan'dan sonra gemi sökümünde dördüncü büyük pazar Türkiye oldu.

GÜNCEL 21.09.2012, 02:58
2330
Türkiye Gemi Sökümünde Çin'i Geçti

Çin pazarında bu hafta çok fazla toparlanma sinyali olmadığı, hatta durumun sanıldığından da kötü olduğu belirtildi. Bu esnada Hindistan alt kıtası pazarları LDT başına 100 USD daha öndeydi. Bu durum, Gemi söküm analizlerine (GMS)'nin raporuna  göre Çin'in LDT başına dolar olarak yüksek fiyat vermekte devam eden sorunları yüzünden Türkiye'nin gerisine düştüğü görülüyor. 

 Türkiye'nin Çin'i aşıp Bangladeş, Hindistan ve Pakistan'dan sonra dördüncü sırayı alırken, LDT başına fiyatlar Çin'in 20-30 Dolar üzerinde seyrediyor.

 

Yorumlar (4)
selçuk yıldız 9 yıl önce
gemi sökümünde önde olmak o kadar övünülecek birşey değil aspesi, boyası kullanılan asetilen ile dogaya ve havaya müthiş zararı olan bir sektör zaten lider ülkelere bakın hepsi dünyanın en fakir ülkeleri..
ali 9 yıl önce
dunyada denizcilikte son 4 senedir BİR NUMARALI IŞ... Avrupada (Suez kanalının bu tarafında RAKİBİMİZ YOK..)onumuzdeki 3-5 senede en cok para kazanılacak is.. bu hırbolar uyanmadanulkemizde daha fazla GEMİ SÖKÜM alanlari acılmali... yagarken dolduracaksın sonra ah biz neden uyuduk diye aglamayacaksin..yaalan yanlis propagandalara yem olmayacaksin..sokum koclarim b
NACİ GUCLU 9 yıl önce
SEVGİLİ SECUK BEYULKEMİZ MUHENDİSLERİ ARASINDA BİR TERİM VARDIR (BİLMİYORSAN BİLMEDİGİNİ CAKTIRMA)SİZ ARASTIRMADAN VE BİLMEDEN YORUM YAPMISINIZ!

ULKEMİZİN OZELLİKLE SON 10 YILLIK DONEMİNDE BOSVERIN CINI BENGALDESI HINDISTANI;BİRİNCİ DUNYA ULKELERİNE DAHİ RECYCLE KONUSUNDA BUYUK FARKLAR ATTIGINI BEBEKLER BİLE BİLİR.BİLGİ MAHİYETİNE SOLEMEK İSTERİMKİ:USA YA ASPESTOS İCİN MAKİNA URETEREK SATMAKTAYIZ.

AYRICA YİNE BİLGİ MAHİYETİNDE SOYLEMEK İSTERİMKİ;GEMİKESİMİNDE

ASETİLEN KULLANILMAZ MALİYETİ COK YUKSEKDİR.BUNUN İCİN GENELDE

METAN GAZI GECERLİDİR.DİGER İSLER İLE İLGİLİ BİLGİLENDİRİLMEK İSTERSENİZ LUTFEN YORUMUNUZU YAZIN YARDIMCI OLALIMESENLİKLER DİLERİM

Nuri Durak 9 yıl önce
Gemisöküm tesislerindeki her türlü imkanları karşılaştırdığınızda Aliağa söküm tesislerinin diğerlerine çok fark attığını görürsünüz. Ayrıca devletin söküme çevresel yaklaşımını da bilenler bilir. Sanıyorum çevre zararlarını önlemek bakımından en yüksek uygulama bizde. Sökümcüler de çok ciddi yatırımlar yaptılar. Bu sektör katma değeri çok yüksek bir sektördür. Klasik alışkanlığımız olan "herşeye karşı çıkmak"tan vazgeçerek mevcudu büyütmek ve daha ileriye götürmek için fikri olanların yorumlarına ihtiyaç vardır. Madem çalışan deniz ticaret filomuzu büyütemiyoruz bari denizciliğin diğer dallarından azami faydalanma yolunu seçelim. Bazıları harita, kitap, danışmanlık yaparak bizden daha fazla ulusal ekonomilerine katkı sağlarken biz de iş yapanları itham etme alışkanlığından vazgeçelim. Selametle.
20
parçalı az bulutlu
Günün Karikatürü Tümü