banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Türk Sahil Güvenliğini gören göçmenlerden alkışlarla Türkiye sevinci!

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında Yunanistan unsurları tarafından Türk kara sularına itilen 8 can salı içerisindeki 158 düzensiz göçmen Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri...

GÜNCEL 17.03.2021, 21:35 Halit Emre İbrahimoğlu
70
Türk Sahil Güvenliğini gören göçmenlerden alkışlarla Türkiye sevinci!

İzmir'in Seferihisar ilçesi açıklarında Yunanistan unsurları tarafından Türk kara sularına itilen 8 can salı içerisindeki 158 düzensiz göçmen Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri tarafından kurtarıldı. Sahil Güvenlik ekiplerinin paylaştığı kurtarma görüntülerinde göçmenlerin alkışlarla "Türkiye" diye bağırarak yaşadıkları sevinç görülüyor.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, 14 Mart saat 19.50'de, Seferihisar ilçesi Doğanbey açıklarında can salları içerisinde bir grup düzensiz göçmen olduğu bilgisinin alınması üzerine harekete geçti. Görevlendirilen Sahil Güvenlik botu tarafından, Yunanistan unsurlarınca Türk kara sularına itilen 8 can salı içerisindeki 158 düzensiz göçmen kurtarıldı.

"Sizi gördük daha iyi olduk"

Sahil Güvenlik ekipleri ise kurtarma anına ait görüntüleri paylaştı. Görüntülerde, Türk Sahil Güvenlik ekiplerini gören can salı içerisindeki göçmenler, alkışlarla "Türkiye" diye bağırarak sevinçlerini gösterirlerken, göçmenlerden birisinin "Yunan sularından alıp, bizi burada bırakıp kaçtılar" demesi de kayıtlarda yer aldı. Ayrıca, Sahil Güvenlik personeli, 'Sağlık durumu kötü olan var mı?" diye sorarken, göçmenlerden birisinin, "Sizi gördük daha iyi olduk" diye cevap verdiği görüldü. Personelin, "Tamam ben buradayım, hepinizi alacağız" sözleri ise yine göçmenler tarafından alkışlarla karşılandı.

Öte yandan, yasa dışı yollardan Türkiye'yi terk etmeye çalışan 6 şüpheli de gözaltına alındı.

2021/03/turk-sahil-guvenligini-goren-gocmenlerden-alkislarla-turkiye-sevinci-20210317AW27-1.jpg

Kaynak: Kaptan Haber Ajansı
Yorumlar (1)
Some1 9 ay önce
Çok komik. Aslında trajikomik. Adamlar (Suriyeliler, Afganlar vs) bizi beğenmeyip , yaşanılacak yer olarak görmeyip ülkemizden kaçarak Yunanistan'a gitmeye çalışıyor. (Bence gitmelerinde bir sakınca yok, Allah selamet versin) . Sonra Yunan unsurları geri püskürtünce Türkiye diye bağırıyor. Aslında bizi küçük düşürücü bir durum. Övünülmesi gereken değil... (Sadece moderatör okuyacak, yayınlanmayacak muhtemelen ama olsun)
6
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü