banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Türk Loydu 60. yılını kutladı

Türk Loydu'nun 60. kuruluş yıldönümü nedeniyle Sheraton Grand İstanbul Ataşehir'de bir gala yemeği düzenlendi.

GÜNCEL 18.06.2022, 12:26 20.06.2022, 00:17 Nermin İstikbal
156
Türk Loydu 60. yılını kutladı

Programın başında Türk Loydu’nun tanıtım filmi '60 Yıldır Güvenle' sloganı ile davetlilerle paylaşıldı.

Geceye; SSB Başkan Yardımcısı Serdar Demirel, İMEAK DTO Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır, GİSBİR Başkanı Murat Kıran, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürü Salih Tan, TMMOB Gemi Mühendisleri Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Uzun, Türk Armatörler Birliği Başkanı Cihan Ergenç, Armatör ve Türkiye Futbol Federasyonu Eski Başkanı Servet Yardımcı, Şehir Hatları Genel Müdürü Sinem Dedetaş, Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Durmuş Ünüvar, Gemi Brokerları Derneği Başkanı Semih Dinçel, Türk Uzakyol Gemi Kaptanları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Zafer Akbulut, TMMOB Gemi Makinaları İşletme Mühendisleri Odası Başkanı Yaşar Canca, Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Tamer Yılmaz, Yıldız Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Denizcilik Fakültesİ Dekanı Prof. Dr. Hüseyin Yılmaz, İTU Gemi İnşaatı Fakültesi Dekani Prof Dr Emin Korkut, İstanbul Teknik Üniversitesi Gemi İnşaatı ve Deniz Bilimleri Fakültesi Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Ahmet Ergin, İTÜ Denizcilik Fakültesi (YDO) Mezunları Sosyal Yardım Vakfı Başkanı İlker Meşe, ASFAT Mühendislik Direktörü İlker Karpuz, Türk Loydu Vakfı yönetim kurulu üyeleri, Türk Loydu Uygunluk Değerlendirme A.Ş. yönetici ve çalışanları, Türk Loydu’nun eski yöneticileri, denizcilik sektöründen paydaşlar, STK’ların temsilcileri, basın kuruluşlarının temsilcileri ve davetliler katıldı.

Cem Melikoğlu'nun açılış konuşmasının ardından; Altmışıncı yıla özgü, yapılan 60 ayrı projenin yayınlandığı bir kısa film gösterisi yapıldı.

Tanıtım filminin ardından bir konuşma yapan 

Türk Loydu Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Cem Melikoğlu yaptığı açılış konuşmasında “Kuruluşunun 60. yıl dönümünde Türk Loydu'nu "Bölgede ve Sektörde" güçlü bir varlığı olan "Benzersiz bir ulusal kuruluş" olarak tanımlamaktan dolayı gurur duyuyorum. Geçmişten alacağımız en büyük dersin öncelikle büyük hayaller kurmak olduğuna inanıyorum. Değerli kurucularımız, Türk Loydu'nu tamamen milli duygularla, büyük beklenti ve hayallerle kurdu. Bugüne kadar yaptığımız çalışmalarla başta asli kurucumuz olan Gemi Mühendisleri Odasının ve denizcilik ve sanayi sektörlerimizin değerli sivil toplum kuruluşlarının güvenlerine layık olmaya çalıştık. Bugün bizler hayalleri hedeflere, uygulanabilir stratejilere ve gerçeğe dönüştürdük. 

60. yılı, kutlanması gereken inanılmaz bir başarı ve miras olarak görüyorum. Ulusal bir kuruluşun çalışarak neler başarabileceğinin en büyük örneği olduğumuzu büyük bir gururla dile getirebiliyorum. Hiç şüphesiz uzun ve başarılarla dolu bir yol kat ettik. Elbette geçmişimizle gurur duymaktayız. Ancak her daim ileriye dönük daha büyük projeler içerisinde yer almak ve Türk Loydu'nu en yukarılarla çıkarmak, daha ileriye götürmek için çaba sarf etmeye var gücümüzle devam edeceğiz. 

Türk Loydu'nun bu günlere ulaşmasında gösterdikleri takdire şayan performansları için başta Yönetim Kurulumuza, tüm yönetici ve çalışma arkadaşlarıma teşekkür ediyor; zorluklar ve yenilikler karşısındaki profesyonellikleri, özverileri, gösterdikleri cesaret ve sabırlardan dolayı gurur duyuyorum. İş birliği ve dayanışma içerisinde olduğumuz tüm sektör paydaşlarımıza ayrıca teşekkür ediyor, nice güzel işler başaracağımız yıllara birlikte yürümeyi diliyorum. 

Türk Loydu olarak 60 yıllık güvenle ve Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ün "Kendiniz için değil, bağlı bulunduğunuz ulus için elbirliği ile çalışınız. Çalışmaların en yükseği budur." sözünden hareket ile üstümüze 

düşen sorumlulukları yerine getirmeye tüm gayretimizle çaba gösterecek, ülkemize ve dünyaya değer katan işler yapmaya devam edeceğiz” dedi. 

Cem Melikoğlu’nun ardından kürsüye gelen İMEAK Deniz Ticaret Odası Meclis Başkanı Salih Zeki Çakır konuşmasında; “Türk Loydu, denizciliğimizde büyük adımlar atmamızda çok önemli bir kuruluş. Milli bir klas kuruluşu olarak denizciliğimizi ileriye taşıyan Türk Loydu kuruluşuna nice 60. yıllar diliyorum. Büyük aşamalar kateden bu firma, umuyorum IACS listesine girerek bizleri yeniden gururlandırır.” şeklinde konuştu. 

Türk Armatörler Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Cihan Ergenç ise konuşmasında “Türk Loydu’nun geçmişten günümüze, gelmiş geçmiş en güzide kuruluşlarımızdan biridir. Dayanışma içinde olunursa denizcilik sektörümüz çok daha iyi noktalara gelecektir” dedi. 

Gemi Brokerları Derneği Başkanı Orhan Semih Dinçel de yaptığı konuşmada Türk Loydu’nun bugün geldiği önemli noktadan ve Türk Loydu’nun IACS üyeliğinin ülkemiz için öneminden bahsetti. 

Gece canlı müzik ile devam etti ve davetliler Türk Loydu’nun 60. Kuruluş yıl dönümü coşku ile kutladılar.

Bir 2 kişi, ayakta duran insanlar ve şunu diyen bir yazı '60. KURULUŞ YIL DÖNÜMÜ HATIPASI' görseli olabilir

Kaynak: DENİZHABER.COM
Yorumlar (0)
25
açık
banner260
banner102
banner85
Namaz Vakti 02 Temmuz 2022
İmsak 03:30
Güneş 05:29
Öğle 13:13
İkindi 17:13
Akşam 20:47
Yatsı 22:37
Günün Karikatürü Tümü