Türk Gemisinin İmdadına Yetişti

Aden Körfezi’nde seyir halindeyken Somalili korsanlar tarafından kaçırılma tehlikesiyle karşılaşan Türk bayraklı Horizon-1 isimli kuru yük gemisinin imdadına Giresun Fırkateyni

Türk Gemisinin İmdadına Yetişti

Türk gemisinin imdadına yetişti  
 
Aden Körfezi’nde seyir halindeyken Somalili korsanlar tarafından kaçırılma tehlikesiyle karşılaşan Türk bayraklı Horizon-1 isimli kuru yük gemisinin imdadına Giresun Fırkateyni yetişti.

Horizon-1’in yakınında seyreden Hollanda bayraklı Titan isimli gemi ise korsanlardan kaçamadı. Somalili deniz korsanlar dün 16.45 sıralarında Aden Körfezi’nde seyreden Hollanda bayraklı Titan isimli gemiyi kaçırdı. Gemilerine 5-6 mil yakınında bulunan Titan’ın korsanlarca ele geçirildiğini gören Horizon-1’in kaptanı bağlı bulunduğu şirketten yardım talebinde bulundu.

Horizon Denizcilik, yardım talebini Denizcilik Müsteşarlığı’na iletti. Deniz Kuvvetleri Komutanlığı devreye girerek, korsanlarla savaşmak için bölgede bulunan TCG Giresun ve NATO’ya ait bir savaş gemisini Horizon-1’e yönlendirdi. Hava desteğinin ardından Giresun, Horizon-1’in yardımına yetişti. Giresun, Horizon-1, tehlikeli sulardan çıkıncaya kadar aynı rotada hareket etti. Bu süreç boyunca acil bir müdahale için önlem olarak 15 dakikada bir gemiyle telefon bağlantısı kurdu. 

 

 

YORUM EKLE
YORUMLAR
nazım deniz gökmen
nazım deniz gökmen - 10 yıl Önce

horizon 1 isimli geminin kaptanı canım kardeşim tolgahan çağlar'a ve tüm gemi personeline geçmiş olsun. tolga kardeşim allah korumuş. allah selamet versin..

Soner Turan
Soner Turan - 10 yıl Önce

Sabredin az kaldi, yakinda Somali ' de ic catisma var, buraya mudehala etmeli ve insanlarin guvenligini saglamaliyiz derse Amerika, hic sasirmayin. Irak'ta ki taktigin aynisi...Saygilarimla,

Sedat YILMAZ
Sedat YILMAZ - 10 yıl Önce

Bence oraya daha fazla gemi göndermeliyiz. Bir filo halinde daha güvenli olur diye düşünüyorum

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176