Türk Gemisini Afrika'da Haraç Mezat Satıyorlar

Haziran ayından bu yana Mauritius'un Port Louis Limanında bulunan Cemrem adlı gemi, borçlarından dolayı liman başkanlığı tarafından haczedilerek satışa çıkarıldı.

Türk Gemisini Afrika'da Haraç Mezat Satıyorlar

Türk Gemisini Afrika'da Haraç Mezat Satıyorlar

Panama Bayraklı ancak tamamı Türk Mürettebatı olan ve sahibi Garanti Leasing, işleten firme CMR Denizcilik olarak görünen Cemrem adlı gemi, 27 Haziran'dan bu yana Afrika'nın Mauritus Port Louis limanında tutuklu bulunuyordu.

Gemi, bu tarihte yakıt borçlarının ödenmemesi nedeniyle tutuklanmış, geminin üzerinde bulunan Türk mürettebat da birkaç aydır ödenmemiş maaşları yüzünden gemiye haciz koydurmuştu.

Gemiyi işleten firma da bu arada ortadan kaybolunca Mürettebata sahip çıkacak hiç kimse kalmamıştı.

Geminin resmi tescilde sahibi gözüken Garanti Leasing limana giderek geminin armatörünün kendisi olduğunu belirterek sürece taraf olmuştu.

Bu sırada gemi limanda batma tehlikesi geçirmiş, bu olayı da Türk Basınında sadece DenizHaber.Com haber yapmıştı.

Geminin batma tehlikesi geçirmesinden sonra gemiyi kurtaran firmanın kurtarma-yardım alacakları da geminin borçlarına eklenince, Port Louis Liman Otoritesi, mahkeme kararına dayanarak gemiyi satma kararı aldı.

11159 Gross Tonajlı 1979 yılı yapımı olan geminin pirinç yükü, yük sahibinin talebi üzerine bir başka gemiye aktarılmıştı.

Açık arttırmaya teklif verme süresi bugün öğlen doluyor

M/V Cemrem, açık arttırma ile satılacak. Açık arttırma için teklif verme süresi bugün öğlen doluyor.

Teklif vereceklerin verdikleri teklifin %15'i tutarında garanti mektubu sunmaları gerekiyor.

Açık arttırmayı kazanan firmanın gemiyi 5 gün içerisinde Port Louis'den çıkarması gerekiyor.

Açık arttırmayla ilgili (aşağıda görebileceğiniz) duyuruda ayrıca geminin bulunduğu yerde, yakıtı dahil olmak üzere olduğu gibi teslim edileceği belirtiliyor.

 

Cemrem Gemisi

Gemi kurtarma-yardım römorkörlerince Port Louis Limanına çekiliyor.

Cemrem, Port Louis Limanı'nda

Geminin pirinç yükü, yük sahibinin talebi üzerine bir başka gemiye aktarılmıştı.

YORUM EKLE
YORUMLAR
hasan balikci
hasan balikci - 9 yıl Önce

mustafa caliskan
mustafa caliskan - 9 yıl Önce

degerli yöneticiyi kutlamak isterim , böyle bir haberi resimli olarak verdigi icin,,haber resimli oldugu zaman daha inandirici oluyor,, vede düsündürücü..tekrar tebrik ederim,,,...

mustafa karadag
mustafa karadag - 9 yıl Önce

maritus port otorıtelerı....o gemıyı tutklandıgı gunden bu yana satmaya calısordı sırf o yusden gmı tutqlu we elektrıksızkn dahı gemıye sorvey gelıp makne d qı ekpmanlardan motrlara yedekleere kadar kontrol edıolardı sowrwey amaclı.altında.....we ardından gemıye gelen p&l sorweyının katkı payıda buyukk bnce....gel gelelım gemı personelıne gmıde bulunan hıntlı ppersonlin basrlarında goz ardı edemem gemı hakkında yaptıkları ıcın ozellkl dıer martus lu hıntlılerl yaptıklarını....we hep beraber b gemıyı paylasmıs oldular...saten fasladan 5oo usd bıle yetrrd herhlde hepsı de almısstırr fasla fasla komısyon..we o raporda satılıp yakıt borcunun odenmesı yazıoo q ole bıs yok o para odenmıstr k odenmemesı yusnden gemıye yakt werılmemekteydii we tum masrfları odenmıs gemı serbest bıraklıp gemı persnlı aylklarını alp 4 turk personel gemıden ayrlmıstr...sonrası bılnmıo batma anına kdar..

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176