banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Türk Gemisi"Burak Bayraktar" Zor Durumda

SeaNews Turkey'de yer alan habere göre, Türk Bayraklı Burak Bayraktar adlı konteyner gemisi Rotterdam'dan Bremen'e giderken fırtınaya yakalandı.

GÜNCEL 07.12.2013, 01:35
Türk Gemisi

SeaNews Turkey'de yer alan habere göre, Türk Bayraklı Burak Bayraktar adlı konteyner gemisi Rotterdam'dan Bremen'e giderken fırtınaya yakalandı.

6 Aralık günü meydana gelen olayda; Rotterdam'dan Bremen'e gitmekte olan gemi, Manş Denizi'ni geçtikten sonra Vlieland açıklarında gelen haberlere göre 9-10 kuvvetindeki havada zorlandı.

9 kuvvetindeki havada sürüklenen ve demir atmasına rağmen demir terayan gemi karaya sürüklenme riski yaşamaya başladı.

Hollanda Sahil Güvenliğinden yardım isteyen gemi kaptanının talebine "Ievoli Amaranth" ve "Hunter" adlı römorkörler gönderildi. Ne var ki şiddetli fırtına nedeniyle römorkörler gemiye halat veremedi. 

Geminin demir taraması esnasında deniz tabanındaki bir gaz boru hattını da sürüklediği haber verildi. Gemide 17 kişilik mürettebat bulunuyor.

Ievoli Amaranth adlı römorkör geri döndü, onun yerini Ilmuiden'den gelen "Ginger" adlı römorkör aldı.

Hava koşulları iyiye giderse gemi römorkörlerle limana çekilecek.

Halen geminin dengeli bir pozisyonda durduğu ve artık demir taramadığı haber veriliyor. 

GÜNCELLEME:

Geminin Armatörü Arif Bayraktar; KaptanHaber.com'a yaptığı açıklamada gemide herhangi bir makine arızası olmadığını, mürettebatın emniyette olduğunuve geminin bugün (7 Aralık) itibariyle yoluna devam etmekte olduğunu bildirdi. 

Aşağıda haritada geminin hareket izinden ne kadar sıkıntı çektiği görülüyor. 

Yorumlar (8)
Sedat Alaca 6 yıl önce
Her sefer üstündeki gemiye deriz ki;Allah selamet versin.

Dünyanın neresi olduğu önemli değil,Asya,Afrika,Av rupa,Amerika.

O gemide insanlar var,korkuyorlar,canl arı yanıyor.Aileleri var,merak ve endişe ile haber bekliyorlar.

Fak at,hava müsaade etmezse kimse müdahale edemiyor.Velakin tek ümidimiz:

ALLAH SELAMET VERSİN.

Meslekta şlarıma metanetlerini koruyarak dirençli olmalarını ve Allahtan sabı selamet diliyorum.İnşallah yaralanma ve can kaybı olmadan hava maynalar ve rahata ererler.

Hava raporları bulundukları bölgede bu geceyarısı itibarı ile 3/4 kuvvete düşmektedir.

All ah yardımcıları olsun.

Kpt.Sedat Alaca
BEŞİR DOK 6 yıl önce
Gemilerde çalışan insanlar her zaman fedakar ve cefakar olmuşlardır. bu gemidede çalışan denizci arkadaalarada allah kolaylık versin inşallah en kısa zamanda sıkıntıdan kurtulup ailelerine güzel haberler ulaştırabilirler
KEMAL MURAT GÜLER 6 yıl önce
Armatör ile görüştüm. Geminin selamette olduğunu , personelin emniyet içinde bulunduğunu belirtti. Lütfen herkes müsterih olsun .
Sedat Alaca 6 yıl önce
Merhaba

Sn Kemal Murat GÜLER bey,

Konuyla ilgilenmiş olduğunuzu görmek güzel.İlginiz için teşekkür eder,kimseye zeval gelmemesinde dolayı sevinçlerimi paylaşmak isterim meslektaşlarımızla.

Gemi armatörüne geçmiş olsun,personele Allah yardım etsin.O psikolojiyi yaşamak başta Süvari bey ve Çarkçıbaşı olmak üzere biliyorum çok ağırdır.Dilerim şirket desteği ile moralleri tez zamanda düzelir.

Allah selamet versin,pruvaları neta olsun.

Sn.Kemal Murat bey somut bilgilerinize tekrar teşekkür ederim.Kaleminize sağlık.

Kpt.Seda t Alaca

semih denizoğlu 6 yıl önce
kaptan kaptan kaptan,okulda bunları öğrenemezler
KAPTAN ENGİN ŞAHİN 6 yıl önce
ÖNCELİKLE KAPTAN ARKADAŞIMIZ OLMAK ÜZERE TÜM GEMİ PERSONELİNE ALLAH SABIRLAR VERSİN. BU BÖLGELERDE KIŞ AYLARINDA CİDDİ FIRTINALAR OLDUĞUNU TÜM DENİZCİ ARKADAŞLARIMIZ UMUMİYETLE BİLMEKTEDİRLER. GEMİLERİMİZİN KONDİSYONLARINI HER TÜRLÜ DENİZ VE HAVA ŞARTLARINA UYGUN DÜZEYDE TUTMAKT A KAPTAN VE BAŞ MÜHENDİSLERDE OLDUĞU KADAR ARMATÖR VE/VEYA İŞLETMECİ ŞİRKETLERİN DE SORUMLULUĞUDUR.BUNUN YANINDA GEMİLERDE KUMANYA VE İÇME SUYU SIKINTISI OLMAYACAK ŞEKİLDE SEFERE ÇIKILMALIDIR.BU ANLATTIKLARIM HER NEKADAR BASIT GÖRÜLSEDE RİSKE ATILMAMASI GEREKEN ITEMLARDIR. DİĞER ZORLUKLARI ZATEN DENİZCİ ARKADAŞLARIMIZ BAŞARIYLA KARŞILAYACAKTIR.
FAHRİKURUZ 6 yıl önce
İLİGİLİ MESLEKTAŞLARIMA ALLAH YARDIMCILARI OLSUN BENDE SENELERCE ARMÖTÖR GEMİLERİNDE GÖREV YAPTIM BİLİRİM ZORLUĞUNU ASLINDA ZOR DEYİLDE BİZ ZABİTANLAR ZORLAŞTIRIYORUZ ARMÖTÖRE İYİLİK YAPACAĞIZ DİYE YAPILMIYACK GİDİLMEYECEK ŞELERİ NE PAĞASIN OLSUN YAPIYORUZ YANIMIZDAKİ PERSONELİMİZİ HİÇE SAYIYORUZ AMA BUNU AĞİRETİ VAR CEVAP VERMEK İNANIN ÇOK ZOR HELE BİR ANLAYABİLSEK BEN ŞİMDİ KAMUDA GÖREVLİ MAKİNİSTİM RAHATIM AMA ÖZEL ÇOK ZOR GİDEMİYORUM DENİZVAR HAVA ESİYOR BUNLARI HİÇ SÖYLEMEYECEKSİNİZ SÖYLERSENİZ İŞTEN DEPOR YERSİNİZ ALLAH MAFAZA EVİNİZ AÇKALIR ONUN İÇİN ÖLÜMÜNE ÇALIŞIYORUZ BUNLARI ANKARADAKİ KONUYLA İLGİLENEN YETKİLİLERİMİZ ELİNİZİ ALLAH İÇİN VİCDANINIZA KOYUN NİÇİN DENİZDEKİ YIPRANMAMIZI KALDIRDINIZ TEKRAR İNŞALLAH HAKKIMIZI GERİ VERİRSİNİZ ŞİMDİDEN HAKIMIZI VERİRSENİZ ALLAH RAZI OLSUN İNŞALLAH DİYORUM TÜM DENİZ CAMİASINA BU KIŞ ŞATLARINDA LALAHIM SABIR SELAMET VERSİN DİLİYORUM SELAMALÜM DENİZ CEFAKARI

TURHAN MESE 6 yıl önce
Gemi ve personeli selamettedir.Gemimiz de makine arizasi yoktur.

Yanlis habere sebep olmayiniz. saygilar.
22°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?