banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Türk Gemisi 10 Kazazede kurtardı, ancak...

Yunanistan'ın batı sahilleri açığında İyon Denizi’nde, kaçakları taşıyan bir teknenin battığı, 19 kişinin hayatını kaybettiği bildirildi.

GÜNCEL 04.09.2011, 22:58
Türk Gemisi 10 Kazazede kurtardı, ancak...

Yunanistan'ın batı sahilleri açığında İyon Denizi’nde, Afganmültecileri taşıyan bir teknenin battığı, en az 4 kişinin hayatını kaybettiği 15 kişinin ise kayıp olduğu bildirildi.
 
Yunan medyası, Yunanistan’ın batısında yer alan Kefalonya Adası’nın 80 deniz mili batısında Yunan FIR hattı sınırları içinde batan teknedeki kaçakları arama kurtarma çalışmalarının bölgeye gönderilen bir helikopter ile sahil güvenliğe ait bir kurtarma gemisi tarafından sürdürüldüğünü duyurdu.
 
Bölgede seyreden başka gemilerin de kurtarma çalışmalarına katıldığı belirtilen haberlerde, yaralı olarak kurtarılarak Argostoli Hhastanesinde tedavi altına alınan bir kaçağın, batan teknede 30 kişinin bulunduğunu, bunlardan 19′unun boğulduğunu söylediği belirtildi.

Bu arada DenizHaber.Com kaynaklarına yeni ulaşan habere göre, Cumartesi sabahı meydana gelen olayda MEHMET DADAYLI 1 adlı Türk gemisi, 10 kazazedeyi denizden kurtardı. Mehmet Dadaylı 1 gemisinin denizden 4 de ceset çıkardığı bildirildi.

Türk Bayraklı Mehmet Dadaylı 1 gemisi, fırtına şeklinde esmekte olan rüzgara ve ağır denizlere rağmen kazayı haber alır almaz aramalara katıldı. Yunaniztan'dan kalkan Süper Puma helikopterinin de arama çalışmalarına katılmasıyla durumu ağır olan bir mülteci helikopterle Kefalonya adasındaki hastaneye kaldırıldı. Mehmet Dadaylı 1 10 mülteciyi denizden sağ olarak topladı, 2 mültecinin ise ancak cesetlerine ulaşabildi. Daha sonra arama çalışmalarına devam eden Mehmet Dadaylı 1, öğleden sonra 2 mültecinin daha cesetlerine ulaştı.

Mültecilerin şişme botta 30 kişi olduğu ve fırtınayla birlikte botun batmasıyla denize düştükleri öğrenildi.

Yorumlar (2)
9 yıl önce
bız sadece ınsanlık görevımızı yerıne getırdık,tum personel elınden gelenın daha fazlasını yapmmaya calıştı.Can kaybı olmadan kurtarma yapabılseydık bızler dadha cok mutlu olacaktık.

SAYGILAR/MV MEHMET DADAYLI 1 PERSONELI..............
capt.izzet 9 yıl önce
helal size yürekten tebrikler.

ALLAH selamet versin.pruvanız neta rüzgar kolayınıza olsun
21°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?