banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Türk Gemilerine "Korsan Savar" Sistemi

Aden Körfezi ve Somali açıklarında yaşanan "deniz haydutluğu ile mücadeleye katkı sağlayan kuruluşlara" Denizcilik Müsteşarlığı da katıldı.

GÜNCEL 23.08.2009, 15:48
Türk Gemilerine

Türk Gemilerine "Korsan Savar" Sistemi    

ANKARA (A.A) - 23.08.2009 - Türk ticaret gemileri tarafından da yoğun bir şekilde kullanılan Aden Körfezi ve Somali açıklarında yaşanan "deniz haydutluğu ile mücadeleye katkı sağlayan kuruluşlara" Denizcilik Müsteşarlığı da katıldı.

Denizcilik Müsteşarlığınca oluşturulan "Deniz Haydutluğu Bilgi Sistemi" ile söz konusu deniz alanından geçiş yapacak olan gemilerin geçiş bilgileri, bölgede görev yapan askeri gemilere bildirilecek. Ayrıca sistemle bu bilgilerin ilgili birimlere ulaşması kolaylaştırılırken, gemilere imkanlar dahilinde koruma hizmeti de verilecek.

"Deniz Haydutluğu Bilgi Sistemi" ile Denizcilik Müsteşarlığı tarafından yayımlanan duyurularla gerek ulusal, gerekse uluslararası organizasyonlar tarafından yayımlanan ve rehber niteliğinde olan bilgi ve belgeler, gemi kaptanlarına, donatanlarına ve acentelerine daha hızlı ve etkin bir şekilde duyurulacak.

Sistem, Gemi Geçiş Bildirimi, Duyurular, Rehber ve İstatistikler bölümlerinden oluşacak.

Söz konusu sistemin verimli kullanılabilmesi için gemi kaptanları, donatanları ve acentelerinin bölgeden geçiş yapacak olan gemiye ilişkin verileri, oluşturulan sitede sağlıklı bir şekilde belirtecek.

Sitede, yayınlanacak duyurular bölümünde, ticari gemilere, Müsteşarlığın, ilgili kurum ve kuruluşların görüşleri doğrultusunda denizcilik sektöründe duyurulması gerekli görülen konular da yer alacak.

"Rehber" bölümünde ise gerek ulusal, gerekse de uluslararası organizasyonlar tarafından, bölgede seyredecek olan gemi kaptanlarının almaları önerilen önlemler ve acil durum iletişim detayları gibi bilgileri içeren rehber niteliğindeki belgeler yayımlanacak. Bu bölüm, daha sağlıklı bir hizmet için devamlı güncel tutulacak.
 

Yorumlar (2)
elif ergün 11 yıl önce
artık somalidedegilgürcistana dikkat edin 17 candan daha hiçhaber yok türkiye uyuma artık uyan cünkü sabır taşımız artıkcatlamak üzdere nezaman sesimizi duycaksınız buketgemisi hala göz altında kocam o iranç ülkede esir nolur kurtarın onları artık artık kurtarın ve tepkinizi gösterin artık hüseyin korayı ve arkadaşlarını kurtarın artık türkiye bukadar güçsüzmü 17 tane insanı kurtaramıcakmı uyanın silkinin artıkkkkkkkk......
elif can 11 yıl önce
YANİ BU OLAY TERÖR MESELESİ GİBİ OLDU YILLARDIR BİTECEK BİTECEK DİYE VAETLER VERİLİP BİTEMEDĞİ GİBİ ÜLKEMİZN GELİRİN %70 İNİ SAVUNMAYA HARCIYORUZ AMA KARINLARINI BİLE DOYURAMIYAN SAVUNMAYA AYIRACAK PRALARI OLMADIĞI GİBİ KENDİ ÜLKELERİNİ VE KENDİLERİNİ BİLE SAVUNMAKTAN ACİZ TOPLULUKLA BAŞ EDEMİYOSAK AMA BEN UMUDUMU KAYBETMEDİM TÜRK ORDUSU TERÖR VE BU TÜR KORSANLIK OLAYLARINI BİTİRECEKTİR
30°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?