banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Türk Boğazlarında Risk Yönetimi Paneli

İstanbul Barosu ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Türk Boğazları’nda Risk Yönetimi, Kurtarma ve Enkaz konulu panel önceki gün yapıldı.

GÜNCEL 28.05.2010, 14:04
2255
Türk Boğazlarında Risk Yönetimi Paneli
TÜRK BOĞAZLARI'NDA RİSK YÖNETİMİ, KURTARMA ve ENKAZ PANELİ YAPILDI

İstanbul Barosu ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü’nün ortaklaşa düzenlediği Türk Boğazları’nda Risk Yönetimi, Kurtarma ve Enkaz konulu panel, KEGM Anadolu Hisarı Eğitim Tesisleri’nde İstanbul Barosu, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Denizcilik Müsteşarlığı İstanbul Bölge Müdürlüğü, Doğa Savaşçıları Çevre Örgütü, İstanbul Çevre Konseyi, Hukuk Büroları, Sigorta Sektörü ve Basından temsilcilerin geniş katılımıyla yapıldı.
Açılış konuşmaları İstanbul Barosu Başkanı Av. Muammer AYDIN ve Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih ORAKCI tarafından yapılan panelin I. Oturumu, Marmara Üniversitesi’nden Doç. Dr. Pınar AKAN başkanlığında başladı. KEGM Genel Müdürü Kaptan Salih ORAKCI açılış konuşmasına, yakın bir tarihte hakkın rahmetine kavuşan çok değerli hukukçu, Türkiye Barolar Birliği Başkanı Özdemir ÖZOK’u anarak başladı. ORAKCI konuşmasını şöyle sürdürdü: Türk Boğazları’nda Seyir Emniyeti, Risk Yönetimi, Kurtarma, Enkaz konulu panelimizin Türk Denizciliğine ve Deniz Hukukçularına katkı yapacağına olan inancımı belirterek, sizlere ev sahipliği yapmaktan büyük onur duyduğumu ve son derece mutlu olduğumu ifade etmek istiyorum. Bu vesile ile panelin hazırlanmasında emeği geçen ve birlikte olmamıza vesile olan Baro Başkanı Sn. Muammer AYDIN ve Yönetim Kurulu Üyelerine, Baro Denizcilik Komitesine ve çok değerli Hukuk Baş Müşavirimiz Hasan HÜRMAN’a değerli katkılarından dolayı teşekkür ediyor, saygılar sunuyorum.
I. Oturumda KEGM Genel Müdürü Salih ORAKCI Türk Boğazları’nda Seyir Emniyeti ve Risk Yönetimi, Galatasaray Üniversitesi’nden Prof. Dr. Samim ÜNAN Kurtarmanın Tekne ve Yük Sigortaları ile Müşterek Avarya Açısından Değerlendirilmesi, Kuruluşumuz Hukuk Baş Müşaviri Av. Hasan HÜRMAN TOF (Turkish Open Form) LOF (Lloyd’s Open Form) Mukayesesi, Av. Tevfik Adnan GÜR ise Kurtarmada Uygulamaya İlişkin Problemler başlıklı konularda bildiri sundular.


Denizcilik Müsteşarlığı İstanbul Bölge Müdürü Cemalettin ŞEVLİ başkanlığında yapılan II. Oturumda ise, Doç. Dr. Pınar AKAN Enkazın Kaldırılmasına İlişkin Nairobi Kuralları, İstanbul Liman Başkanı Mustafa AZMAN Deniz Emniyeti Yasa Tasarısı Enkaz Hükümleri ve İlgili Mevzuat ve KEGM Kurtarma Uzmanı Kaptan Nuri KADAYIF Enkaz Kaldırma Operasyonu başlıklı konularda bildiri sundular.

Panelin sonunda İstanbul Barosu adına İstanbul Barosu Deniz Hukuku ve Denizcilik Komisyonu Başkanı Av. Dr. Hacı KARA tarafından Kıyı Emniyeti Genel Müdürü Salih ORAKCI’ya plaket verildi.

Daha sonra panelistlere Kuruluşumuz adına Genel Müdür Salih ORAKCI ve İstanbul Barosu adına Av. Dr. Hacı KARA tarafından plaket verildi.
Panel hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.
Yorumlar (0)
17
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü