banner191

banner148

banner179

banner176

Türk Boğazları Durumsal Farkındalık Sempozyumu

2. Türk Boğazları’nda Durumsal Farkındalık Sempozyumu, 12 Mayıs 2014, Pazartesi günü, Bahçeşehir Üniversitesi, Beşiktaş Yerleşkesinde

GÜNCEL 07.05.2014, 14:04
Türk Boğazları Durumsal Farkındalık Sempozyumu

Türk Boğazları Durumsal Farkındalık Sempozyumu

Bahçeşehir Üniversitesinin ev sahipliğinde ve Bahçeşehir Üniversitesi Türk Boğazları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nün öncülüğünde düzenlenen,” 2. Türk Boğazları’nda Durumsal Farkındalık Sempozyumu, 12 Mayıs 2014, Pazartesi günü, Bahçeşehir Üniversitesi, Beşiktaş Yerleşkesi, Fazıl Say Salonunda yapılacak.

2. Türk Boğazları’nda Durumsal Farkındalık Sempozyumu’na;

Türk Boğazları Bölgesinde görev yapan ve hizmet veren kamu kurum ve kuruluşları ile özel kurumlar, meslek kuruluşları ve Denizcilik Federasyonu katılım sağlayarak kendi görev alanları ile ilgili gelişmeleri sunacaklar. Bildiri ile katılım sağlayacaklar arasında Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Deniz ve İçsular Düzenleme Genel Müdürlüğü, Tehlikeli Mal ve Kombine Taşımacılık Düzenleme Genel Müdürlüğü, Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu, Dışişleri Bakanlığı Denizcilik, Havacılık ve Hudut Genel Müdürlüğü, Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürlüğü, Sahil Güvenlik Marmara ve Boğazlar Bölge Komutanlığı, İstanbul ve Çanakkale Liman Başkanlıkları, IMEAK Deniz Ticaret Odası, Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü, Türk Uzak Yol Gemi Kaptanları Derneği, Deniz trafik Operatörleri Derneği, Türk Kılavuz Kaptanlar Derneği, Deniz Hukuku Derneği, Şehir Hatları İşletmesi, Vapur Donatanları ve Acenteleri Derneği gibi kurum ve kuruluşlar yer alıyor.

Açılış konuşmalarından sonra, 3 ayrı panel oturumundan oluşacak olan sempozyumda panel oturumlarını Dr. Nilüfer Oral, Dr. Özkan Poyraz ve Dr. Burhan Kara yönetecek. Panellerden sonra soru-cevap bölümleri de yer alacak. İlki 2010 yılında yapılmıştı Türk Boğazları’nda Durumsal Farkındalık Sempozyumu’nun ilki, Ocak 2010 da Bahçeşehir Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Denizcilik Programları ve Deniz Trafik Operatörleri Derneğinin işbirliği ile gerçekleştirilmişti. Tam gün sürecek olan Sempozyum davetiyeleri, Bahçeşehir Üniversitesi Türk Boğazları Uygulama ve Araştırma Merkezi Müdürlüğü’nden ve organizasyon komitesi kuruluşlarından temin edinilebiliyor.

BAU TÜRBAM Hakkında

Bahçeşehir Üniversitesi Türk Boğazları Uygulama ve Araştırma Merkezi (BAU TÜRBAM), Üniversite tarafından hazırlanmış kuruluş statüsünün, YÖK tarafından kabul edilip 12 Haziran 2013 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanması ile Bahçeşehir Üniversitesi bünyesinde kuruldu ve Türk Boğazları ile ilgili akademik çalışmalar yapacak kuruluş olarak bir ilk oldu. Merkez, Temmuz 2013 den itibaren Beşiktaş yerleşkesinde çalışmalarına başladı.

Yorumlar (0)
24°
kapalı
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?