banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

TÜPRAŞ'taki eylem sevkiyatı durdurdu

Tüpraş'ın satışını protesto eden işçiler iki gündür tesislerden çıkmıyor. Rafineride sevkiyat ve satış yapılamıyor. Petrol-İş Sendikası'na üye işçiler basın açıklaması yaptı.

GÜNCEL 27.01.2006, 15:22
TÜPRAŞ'taki eylem sevkiyatı durdurdu

TÜPRAŞ'ın devrini protesto etmek için dün iş bırakma eylemine başlayan ve işyerini terk etmeyen Petrol-İş sendikasına üye işçiler, bugün basın açıklaması yaptı.

İş bırakma ve işyerini terk etmeme eylemine dün sabah başlayan işçiler, bugün yemekhaneden çıkıp TÜPRAŞ Kavşağı'nda gece vardiyasını tamamlayan PETKİM işçileriyle buluştu.

PETKİM A Kapısı'nda basın açıklaması yapan Petrol-İş Sendikası Aliağa Şube Başkanı İbrahim Doğangül, TÜPRAŞ'ın satılmasının her şeyin bittiği anlamına gelmediğini ifade ederek, Erdemir örneğine dikkat çekti. TÜPRAŞ'ın da akıbetinin aynı olacağını öne süren Doğangül, petrol pazarının yabancıların tekeline verileceğini iddia etti.

Türkiye'nin can damarı olan TÜPRAŞ'ın, devletin elinden alınıp, yabancı bir sermaye ortaklığına devredildiğini kaydeden Doğangül, bu durumda Türk halkının kaybedeceğini iddia etti.

İşçilerin İzmir-Çanakkale karayolunu kapatma ihtimaline karşı, panzerle güvenlik önleminin aldığı eylem, daha sonra Aliağa Demokrasi Meydanı'nda devam etti. Servis otobüsleriyle meydana ulaşan işçiler, burada da basın açıklamasını okudu.

Daha sonra işçiler, alkışlar ve sloganlar eşliğinde dağıldı. Üretimin yavaşlatılarak sürdüğü rafineride sevkıyat ve satış yapılmıyor.

DenizHaber.Com

Yorumlar (0)
banner225
10°
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?