banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Tülomsaş'tan Van Gölü Ferbotlarına

Tip onay sertifikası alan ve ilk yerli dizel marin motoru olarak tanımlanan Tülomsaş Marka Dizel Motorlar Van Gölü Ferbotlarında kullanılacak.

GÜNCEL 27.02.2014, 21:05
3799
Tülomsaş'tan Van Gölü Ferbotlarına

Tip  onay sertifikası alan ve ilk yerli dizel marin motoru olarak tanımlanan Tülomsaş Marka Dizel Motorlar Van Gölü Ferbotlarında kullanılacak.

Van Gölü Feribotlarında kullanılmak üzere geçtiğimiz yıl siparişi alınan ve TÜLOMSAŞ’ın kendi marka ismini taşıyan ve yerli olarak üretilecek 8 adet Marin Dizel Jenaratör Setinin ilk 4 adedinin imalatları tamamlanarak sevkiyatı yapılmıştır. Şirketimiz, deniz araçlarına göre yeniden donatılarak muhtelif tip ve tonajdaki deniz araçlarında kullanılması planlanan TÜLOMSAŞ marka Dizel Motorları Denizcilik sektöründe de pazara sunarak yeni bir başarıya imza atmıştır.

TESTLERDEN BAŞARIYLA GEÇTİ

Testlerden başarıyla geçen Marin Dizel Jenaratör Setleri, bağımsız bir ulusal klaslama, belgelendirme ve uygunluk değerlendirme kuruluşu olan Türk Loydu’ndan Tip Onay sertifikası alınmıştır.

YÜKSEK YERLİKATKI

Yüksek oranda yerli katkıyla imal edilmekte olan TÜLOMSAŞ yapımı motorların başta dizel jeneratör motorları olmak üzere özellikle yüksek devir ihtiyacı duyan gemiler ve deniz araçlarında kullanılması hedeflenmektedir. TÜLOMSAŞ marka motorların yerli sanayide kullanılmasıyla sektör gemi motoru temininde dışa bağımlılıktan kurtulacaktır. Geç teslimden kaynaklanan olumsuzluklar yaşanmayacak, yerli ve ucuz yedek parça ile hızlı servis hizmeti imkânı elde edilmiş olacaktır.

SONUÇ OLARAK; TÜLOMSAŞ,

vizyonu gereğince Eskişehir ve bölgesinin Demiryolu Araç Üretim Merkezi olması yönündeki çalışmalarının yanı sıra, bugüne kadar Lokomotif sektöründe başarıyla kullanılmakta olan ve ihraç edilen söz konusu motorlarımız rekabetçi olmayı tanımlayan kalite, maliyet ve kısa zamanda teslimat gibi avantajları ile yedek parça, servis ve eğitim gibi konularda da rakiplerine üstünlük sağlayan bir konuma sahiptir.

Yorumlar (2)
Fatih YILMAZ 8 yıl önce
2009 yılından beri denizcilik sektörünün gündemine taşıdığımız ve şu anda sektörde oldukça iyi tanınan bir marka haline gelen, Ulaştırma Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı'nın ilgili kuruluşu TCDD'nin Bağlı Ortaklığı olan kamu kuruluşu niteliğindeki TÜLOMSAŞ'ta üretilen ve özellikle küçük özel tip gemilere uygun yüksek devirli Türk Loydu tip onaylı motor üretme başarısının yanısıra, dünya marine diesel marketinden kendini ispatlamış ve büyük gemilere uygun düşük devirli motorların üretiminin de yapılacağı yeni bir üretim bandı kurulması konusunda da TÜLOMSAŞ'ta gerekli yatırımların ve çalışmaların yapılmasını bekliyoruz. TÜLOMSAŞ'ın emektar tüm çalışanlarını kutluyor ve başarılarının devamını diliyorum.Fatih YILMAZ

Gemi İnşa Müh.
HAKKI TOROS 8 yıl önce
Tülomşaş'ın ürettiği makinalarda emeği geçenleri ve destek olanları

bir Baş Mühendis olarak kutluyorum.

Gemi yapıyoruz diyebilmemiz için en temel şart, Gemi Makinalarının

ül kemizde yapılmasını sağlamaktır.

Tül omşaş ve benzeri makina üreticileri teşvik edilmelidir.

Mak inacı meslekdaşlarımın daha çok Tülomşaş ve benzeri yerli makinalarla donatılmış gemilerde görev yapması dileklerimle..

26
açık
banner102
Günün Karikatürü Tümü