banner191

banner148

banner179

banner176

Titanik’i inşa eden Harland and Wolff Tersanesi batmaktan kurtuldu

Titanik’i inşa eden Harland and Wolff Tersanesi batmaktan kurtuldu. 1912 yılında 2 bin 340 yolcusuyla ilk yolculuğuna çıkan ve New Foundland'ın güneyinde bir buzdağına çarparak batan “Titanik” transatlantiğini inşa eden tersane Harland and Wolff, InfraStrata tarafından satın alınarak batmaktan kurtuldu.

GÜNCEL 07.10.2019, 14:11
Titanik’i inşa eden Harland and Wolff Tersanesi batmaktan kurtuldu

Midstream Doğalgaz Şirketi InfraStrata iflaslarını duyuran Harland and Wolff tesislerini satın aldığını açıkladı.

Titanik gemisiyle adını duyuran Harland and Wolff, InfraStrata’nın 6 milyon poundluk anlaşması sayesinde yok olmaktan kurtuldu. Anlaşma sayesinde Harland and Wolff’a bağlı aralarında üst düzey yöneticilerin de bulunduğu 79 çalışan da işsiz kalmaktan kurtulmuş oldu.

Tarihi 1861’e dayanan Harland and Wolff’u satın alan InfraStrata’nın limanlardaki çalışmalarının 2020’nin ilk çeyreğinde başlaması planlanıyor.

InfraStrata CEO'su John Wood bir açıklamasında “Harland and Wolff bir dönüm noktası niteliğindedir ve Avrupa'nın en iyi çok amaçlı imalat tesislerinden biri olarak ünlenmesi, Belfast'taki yüksek vasıflı ekibinin vasiyetidir” dedi.

Harland and Wolff’un başlattığı The Islandmagee gaz depolama projesi de InfraStrata’nın himayesinde devam edecek.

Tamamlandığında, tesis, Birleşik Krallık'ın doğal gaz depolama kapasitesinin dörtte biri olan toplam 500 milyon metreküp gazı depolayabilecek.

DENİZHABER 

Yorumlar (0)
18°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?