banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Times: 'Türkiye en çarpıcı tahliyeyi yaptı'

İngiliz Times gazetesi, Libya'dan vatandaşlarını tahliye eden ülkeler arasında "en çarpıcı" tahliyeyi Türkiye'nin yaptığını yazdı.

GÜNCEL 25.02.2011, 10:24
1790
Times: 'Türkiye en çarpıcı tahliyeyi yaptı'

Times bugünkü sayısında İngiliz hükümetinin vatandaşlarının Libya'dan tahliyesinde "fiyasko" yaşandığını belirterek, şimdiye kadar ülkelerin yaptığı tahliyelere ilişkin bir haritaya yer verdi.

Bu haritaya göre, 3 bin Türk vatandaşının iki feribotla Bingazi kentinden Marmaris'e taşındığını aktaran gazete ayrıca, 250 Türk vatandaşının da Libya'nın Tobruk kentinden alınarak, Mısır'ın İskenderiye kentine götürüldüğünü, buradan da Türkiye'ye döndüğünü kaydetti.

Haberde, "Türkiye, iki feribotla 3 bin vatandaşını götürerek, en çarpıcı tahliyeyi yaptı" denildi ve bu feribotlara en az iki İngiliz vatandaşının da bulunduğunun öğrenildiği belirtildi.

İNGİLTERE TOPA TUTULUYOR

Times manşetinde ise "Merhamet uçuşları fiyaskosu" diyerek, 170 İngiliz vatandaşının çöldeki petrol kamplarında mahsur kaldığını ve silahlı çetelerce tehdit edildiklerini belirtip yardım çağrısı yaptıklarını aktardı. Times "Çölde savunmasız" başlıklı başyazısında da, İngiltere Dışişleri Bakanı William Hague'in, Libya'daki İngiliz vatandaşlarının tahliyesi ihtiyacı karşısında çok yavaş hareket ettiğini belirtti.

Daily Telegraph gazetesi ise, İngiltere Başbakanı David Cameron'ın Körfez ülkelerine yaptığı geziyi kesip, İngiltere'de bazı hükümet yetkilileriyle temasa geçtiğini, İngiliz vatandaşlarının kurtarılmalarının hızlandırılmasını istediğini bildirdi. Gazete ayrıca, Dışişleri Bakanı William Hague'in de bu çerçevede ABD ziyaretini iptal ettiğini kaydetti.

Daily Telegraph, "hükümeti eleştiren çevrelerin, bugüne dek Libya'dan bir tek İngiliz vatandaşının dahi tahliye edilmediğini, ancak Türkiye ile Fransa ve Portekiz'in yanı sıra başka bazı AB ülkelerinin binlerce vatandaşını tahliye ettiklerini vurguladıklarına" dikkati çekti.

Guardian gazetesi de, İngiliz hükümetine tahliyeler konusunda yöneltilen eleştirilere sayfalarında yer verdi. İngiltere Dışişleri Bakanlığı dün Libya'ya tahliyeler için charter uçakları göndereceğini açıklamasından kısa bir süre sonra, gönderilecek ilk charter uçağının "teknik arıza" nedeniyle Libya'ya gitmesi gecikmişti. İngiltere ilk tahliyesini dün akşam saatlerinde gerçekleştirebildi.

Yorumlar (2)
DALYANCI 11 yıl önce
İNGİLİZLER ANCAK ELLERİ KOLLARI BAGLI İNGİLİZ LERE HİZMET ETME GİDEN GEMİLERLE UGRAŞIRLAR ADAMIN GEMİSİNİ LİMANLARIN ESİR ETMEKTEMBAŞKA BİR ŞEY BİLMEZLER ELLERİNE DÜŞTE GÖR GEMİLERİN KANINI EMME BAKARLAR ONLAR NE ANLAR İNSAN HAKLARINDAN MENFAATLERİ İCİN BABALARNI HARCARLAR İNSAN HAKKI HE NE ANLAR ONLAR İNSAN HAKKINDAN AMA BİZ GENEDE ONLARA İNSANLIGI ÖGRETİYORUZ BAKSINLAR İNSANLIK NEYMİŞ YÜCE TÜRK MİLLETİNDEN AMA ANLAMAZLAR MENFAATLARI İCİN BABALARNI KESER ŞEREFSİZLER ACIMA MERHAMET DUYGUSU OLMAYAN LANETLENMİŞ İNSAN DIRLAR ÖGRENSİNLER TÜRK MİLLETİNDEN İNSANLIGI NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
DALYANCI 11 yıl önce
NİYE ACABA CEKİNDİNİZ BİR DURUMMMU VARDA YAZ DIM YAZIMI NEŞRETMEDİNİZ NEŞREDİNDE İNSANLIK NASIL OLUYORMUŞ OO İNGİLİZ LER İNSANLIK GÖRSÜNLER İNSANLIK NASIL OLURMUŞ ANLASINLAR

26
parçalı az bulutlu
banner260
banner102
banner93
Namaz Vakti 08 Ağustos 2022
İmsak 04:19
Güneş 06:00
Öğle 13:15
İkindi 17:07
Akşam 20:20
Yatsı 21:54
Günün Karikatürü Tümü