banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

Tersanede darp edildim iddiası

1,5 yıldır H. tersanesinde, yeni inşa departmanında kalite kontrol şefi olarak çalıştığını ve haksızlığa uğradığını iddia eden Fatih Ayten'in gönderdiği mektubu yayınlıyoruz.

GÜNCEL 11.11.2020, 11:57 11.11.2020, 19:24 Nermin İstikbal
3239
Tersanede darp edildim iddiası

H. tersanesinde 1,5 yıldır kalite kontrol şefi olarak yeni inşaa departmanında çalıştığını ve haksızlığa uğradığını iddia eden Fatih Ayten'in gönderdiği emaili (isimleri anonimleştirerek) yayınlıyoruz.

Başimdan gecen bu talihsiz olayı lutfen tüm Türkiyenin duymasını istiyorum, lutfen yardimci olun

Ben H. tersanesinde 1,5 yıldır kalite kontrol şefi olarak yeni inşaa departmaninda çalışmaktayım. 

Tersanemizde bir  projemizde bir sıkıntı olustu ve  bu durumdan tersane genel müdürü T. Y. sorumlu olduğundan, kendisini tersane sahibine karşı korumak için bunu benim üzerime atarak, bana seni işten çıkartacağız ya tamir departmanina gec yada sana yerimiz yok tersanede dedi, bende tersanemizdeki bu durumun sebeplerini delilli ispatlı olarak tersane sahibimize mail olarak attım ve herseyi anlattım. Dün sabah tersaneye gittim, insan kaynakları departmani aradi oraya geçtim seni şuan pandemi sürecinden dolayi isten çıkaramıyoruz ama sen istifa et yada ücretsiz izne çıkartacağız dedi, bende istifa etmem haklarımı almak istiyorum, ücretsiz izne çıkartın ozaman dedim, tamam dediler kendi ofisime arkadaşlarla vedaslamaya geçtim, ofisime bi girdim ki gece bilgisayarımı toplayıp götürmüşler. Şaşırdım. Sonra arkadaşlarla vedalaşırken insan kaynakları beni aradı yine ve gel bidaha görüşelim dedi ve gittim sonra bana istifa etmemin daha iyi olacağını sikinti çıkmamasını ve T. Y. benimle görüşmek istediğini söyledi bende gorusmek istemiyorum dedim ve istifa etmeyeceğimi soyledim ve tekrar kalan arkadaşlarımla vedalaşıp tersaneden ayrılacaktır. Bu esnada insan kaynakları tekrar aradı ve T. Y. benimle görüşmek istediğini tekrardan söyledi ve ben istemiyorum dedim kapattım telefonu o arada kapi güvenlik şefi M. geldi ve bana;  F. bey insan kaynaklarinda ufak bir isiniz daha kalmış onu halledelim çıkarsınız tersaneden dedi tamam dedim ve insan kaynaklarının binasına gittik, işte yaşadığım bu ağır olay bundan sonra başladı. Beni kumpas kurarak yalan söyleyerek oraya soktular ve bir anda odanın içine tiktilar o arada eğitim salonundaki tüm eğitim alan firma personellerini dışarı çıkarttılar kalabalık ve curcuna olustu. Bir baktim T. Y elinde dosya ile odada. Arkamı döndüğümde kapiyi kapatmışlar. Bu adam elindeki dosyayı bana fırlatarak sen şerefsiz ... çocuğusun gibi hakaretlerde bulunurak bana fiziksel olarak saldırmaya başladı ve bana vurarak salondaki sandalyelerin üzerine düştüm, midemden yaklaşık 1,5 ay önce  ameliyat olmustum bu sebeple yaralim da o esnada acıdı ve kalkıp kapiya yöneldim kapiyi açamadım kapi tutuluyordu dışarıdan sonra bağırmaya basladim Allahını seven yokmu beni öldürecekler diye sonra onlarda telaşa düştüler ve kapiyi zorlayarak açtım o odadan çıktım koşarak diger kapiyi da geçip kendimi dışarı atacaktım, tam  dış kapiyi hafif araladim gibi oldum, beni yakaladilar ve T. Y. benim arkadan tutup kafamı yari acik konumdaki kapiya vurdu ve arada dışarı attım kendimi, alnimda bir yaralanma ve şişme olustu, sonra bağırmaya devam ettim Allahını seven kurtarsin T. Y. beni öldürecek diye, sonrasinda beni arbede ile onun kumpasinda kullandıkları dışarı çıkardılar tersaneden bana darp ederek iterek. 

Fatih Ayten

Yorumlar (3)
Mehmet 2 yıl önce
Yazıklar olsun, Yıl 2020. Yaşanan olay çok üzücü, umarım cezasız kalmaz. Tek kelime ile YAZIKLAR OLSUN.!!!
Hayati 2 yıl önce
Bir meslektaşın böyle bir muameleye maruz kalması gerçekten çok üzücü, kendisine geçmiş olsun diyorum. Olayın merkezindeki kişinin kim olduğu hakkında bir tahminim var. Senelerdir taşeron ve mühendislerine her yaptığı muamele yanına kar kalan ve bundan cesaret bulan bu şahıs işi dayağa kadar vardırdıysa gerçekten utanç verici.
oğuz koçer 2 yıl önce
başkalarına hazksızlık yapmıycan sen bilirsin...
24
açık
banner102
banner93
Namaz Vakti 26 Mayıs 2022
İmsak 03:38
Güneş 05:31
Öğle 13:06
İkindi 17:04
Akşam 20:32
Yatsı 22:16
Günün Karikatürü Tümü