Teknelerin Motorlarını Çaldılar...

Çanakkale'nin Eceabat ilçesinde 6 teknenin motoru, kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce çalındı. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Teknelerin Motorlarını Çaldılar...

Teknelerin Motorlarını Çaldılar...

Çanakkale'nin Eceabat ilçesinde 6 teknenin motoru, kimliği henüz belirlenemeyen kişilerce çalındı.

Kumkamp mevkiine gelen hırsızlar deniz kıyısında bağlı bulunan 6 teknenin motorunu alarak olay yerinden kaçtı.

Tekne sahibi Selahattin Kartal, deniz kıyısına geldiğinde Ali Ecer'e ait tekneyi denize açılmış vaziyette görünce yanına gitmek için teknesine bindi.

Teknesinin motorunun olmadığını gören Kartal, diğer tekne sahiplerine durumu bildirdi.

Olay yerine gelen Adnan Temiz, Besim Çelik, Erdan Şahinkaya ve Şevki Suda da teknelerinin motorlarının çalındığını tespit etti.

Ecer'e ait tekne sahil güvenlik ekiplerince bir balıkçının yardımıyla kıyıya getirildi. Ali Ecer, teknesini 3 gün önce aldığını belirterek, teknelerin motorlarının fiyatının, 3500 ile 4500 TL arasında değiştiğini söyledi.

Ecer, "Bir gecede 6 tekne motorunun çalınması basit bir şey değil. Geçtiğimiz yıl da Saros Körfezi'nde 2 teknenin motoru çalınmıştı. Hırsızların bu bölgeyi mesken tutmasından korkuyoruz" dedi.

Besim Çelik ise emekli olduğunu ve pahalı olduğu için yeni bir motor alamayacağını ifade ederek, "Alsam bile tekrar çalınacağı endişesi hep olacak. O yüzden tekneyi satmamın daha doğru olacağı kanısındayım" diye konuştu.

Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
adnan  TEMİZ
adnan TEMİZ - 9 yıl Önce

2009 senesinde eceabat kumkap mevkinden calınan motorlarımız için .Bizlere bugüne kadar müsvet veya menfi bir cevap nerlmedi buda bizleri üzüyor birkac defa sahil güvenliye şifayen sorduk onlarda hala araştırdıklarını söyledi .duyduğumuza göre bumotorlar mülteci kacırma işinde kullanılıyormuş.hiçmi yakalanan oılmadı lütfen bizleri aydınlatsınlar .

banner112
SIRADAKİ HABER

banner209

banner191

banner148

banner145

banner179

banner176