banner246

banner176

banner242

banner191

banner249

banner148

banner244

banner179

banner248

banner145

Teknede 3 Milyon TL'lik Kaçak Sigara

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, bir teknenin içine saklanmış, piyasa değeri 3 milyon TL'yi bulan 523 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.

GÜNCEL 11.05.2012, 16:37
2604
Teknede 3 Milyon TL'lik Kaçak Sigara

Muğla'nın Fethiye ilçesinde, bir teknenin içine saklanmış, piyasa değeri 3 milyon TL'yi bulan 523 bin paket kaçak sigara ele geçirildi.

Muğla Emniyet Müdürlüğü'ne bağlı ekipler, Sahil Güvenlik Komutanlığı ile ortaklaşa yürüttükleri operasyon kapsamında, 36 metre uzunluğundaki Amerikan bayraklı, Delaware bandıralı ve Jaguar isimli tekneyi takibe aldı. Yaklaşık bir aydır devam eden takipte, teknenin Rodos'tan sigara yüklediği bilgisine ulaşan ekipler, sabah 06.35 sularında operasyon düzenledi. Ölüdeniz açıklarından kaptanlığını Galip T.'nin yaptığı tekne, Fethiye Sahil Güvenlik Komutanlığı'na getirildi. Teknede bulunan 4 kişilik mürettebat gözaltına alındı.

İskeleye çekilen teknede çok sayıda polis ve jandarma güvenlik önlemi aldı. Cumhuriyet savcılığından arama izni alınmasının ardından teknede arama yapıldı. Teknenin alt bölmesine saklanmış 523 bin paket kaçak sigara bulundu. Piyasa değerinin 3 milyon TL'yi bulduğu öğrenilen sigaralar, ekipler tarafından gemiden alınarak kıyıya taşındı.

Gerçekleştirilen operasyonun adet bazında son zamanların en büyük operasyonu olduğu bildirildi.

 

Yorumlar (1)
kpt.şevket özdemir 9 yıl önce
hatırlıyormusunuz ? bir zamanlar yine bol bol başta sıgara ve alkol olmak üzere her malın kaçakçılığı vardı.nasıl minimize edildi.rahmetli özal, hükümeti kurmasıyla birlikte bir dizi ekonomik kararlar aldı ve bu kaçakçılık minimize edildi.

şimdi ise AB ülkelerinde duty free yok ama market fiyatları bir şişe viski ortalama 10 euro,kalkitesine göre yükselir.indirimlerde 6 euroya kadar iniyor.ben çok rastladım.bizde bir şişe rakı kaç para say say bitmiyor. yinede zam üstüne zam yapılıyor.yani milet bir nevi kaçakçılığa itiliyor.bunu rahmetli özal gibi bakalım ne zaman anlayabileceğiz. keza sıgara. dışardan export alırsın gelirsin.parana kuvvet. peki bu kadar pahalı olupda kaçakçılık özendirilerek bir sürü kişi suçlu duruma geleceğine aradaki yelpaza kapatılıp kaçakçılığı özendirecek boyutta olmasa daha iyi değilmi? keza brokraside gereksiz evraklar iptal edilip hem aracı kişi yaratılmazsa hemde işlemler daha kısa ve rüşvetsiz ortamlarda yapılsa daha iyi değilmi.ama unutmayalım 1977 yılıydı sanıyorum MSP milletvekili ...................almanyada eroinle yakalanmıştı.eeeee başka bir icraat beklemek zor sanırım.not: adı geçen vekilin ismi basında bir çok defalar yayınlandı ama ben terbiyem ve TBMM ye olan saygımdan yazmadım.

16
parçalı bulutlu
banner102
Günün Karikatürü Tümü