banner246

banner176

banner242

banner184

banner191

banner148

banner179

banner145

banner182

banner263

TDİ'nin Yeni Genel Müdürü Eyüp Çakmak

1950 İstanbul doğumlu olan İstanbul Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi Makine Mühendisliği bölümü mezunu Eyüp Çakmak; 2004 Yılından bu yana TDİ Genel Müdür Yardımcısı idi.

GÜNCEL 22.02.2014, 15:39
15195
TDİ'nin Yeni Genel Müdürü Eyüp Çakmak

DOĞUM YERİ-YILI:

 

İstanbul - 10.04.1950

BABA ADI

 

Çakır

ANA ADI

 

Münire

BİLDİĞİ YABANCI DİL

 

Fransızca

ÖĞRENİM DURUMU

 

İstanbul Devlet Mimarlık Mühendislik Akademisi Makine Mühendisliği (Lisans)

 

 1969-1975 yılları arasında Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanlığında Memur olarak göreve başladı.

1975-1978 yılları arasında Sümerbank Bakırköy Bez Fabrikasında Dokuma Şefi, İşletme Şefi ve İşletme Müdürlüğü yaptı. 1500 istihdamı olan Türkiye'nin o yıllardaki ekonomik gücünde önemli paya sahip olan fabrikada, üretimin her safhasında başarılar verdi.

1978-1980 yılları arasında Aydın Yün Mensucat Fabrikasında İşletme Müdürü görevinde bulundu.

1980-1985 yılları arası YSE 1.Bölge Müdürlüğünde İçme Suları Bakım İşletme Şefi olarak görev yaptı. Bölgeye bağlı İstanbul, Kocaeli, Adapazarı, Tekirdağ, Kırklareli, Edirne illeri ve buna bağlı ilçe ve köylerdeki keson ve derin kuyulardaki pompa montajları görevi başarı ile yürütüldü.

1985-1996 yılları arasında Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesinde Uzman Raportör olarak görev yaptı.

1996-2002 yılları arasında Adli Tıp Kurumu Trafik İhtisas Dairesinde Daire Başkanlığı yaptı. 40 uzman, 15 ikinci görevli üniversite öğretim üyesi ve toplamda 100'ü aşkın personelin gerek özlük gerekse ihtisas alanındaki çalışmalarında bilfiil temsil ve sorumluluğu taşıdı. Türkiye genelinde oluşan trafik kazalarının son mercii olarak değerlendirilmesi ve kararla esas alınması konusunda uzman bilirkişi sıfatı ile heyetlere iştirak etti. Dairenin ileriki yıllarda daha verimli ve çözüm sağlayıcı tedbirleri kurullarda tartışarak aldı.Kamuoyu; Eyüp Çakmak adını daha çok  bu dönemde dönemin İstanbul Belediye Başkanı olan Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın oğlu Ahmet Burak Erdoğan'ın  yaptığı ve Sanatçı Sevim Tanürek'in hayatını kaybetmesiyle sonuçlanan trafik kazasında Sevim Tanürek'i 8'de 8 kusurlu bulmasıyla duymuştu. 

Ayrıca; İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi Üst Kademe Yönetim Semineri (04 ay) ve Ege Üniversitesi, Ankara Üniversitesi, Köy Hizmetleri kurs ve seminerlerine katıldı.

04.03.2004 tarihinde T.C.Özelleştirme İdaresi Başkanlığının 04.03.2004 gün, 407 sayılı Olur'u ile Türkiye Denizcilik İşletmeleri A.Ş. Genel Müdürlüğü'nde Genel Müdür Yardımlığına atandı.

Eyüp Çakmak; 21 Şubat 2014 tarihinde, Müşavirliğe atanan Burhan Külünk'ün yerine Vekaleten Türkiye Denizcilik İşletmeleri Genel Müdürlüğü'ne atandı.

 

Yorumlar (8)
8de8 8 yıl önce
8de8 BAŞARI ÖYKÜSÜ BÖYLE OLSA GEREK..BİZ OLAMADIK KISKANDIK
Burhan Küllük 8 yıl önce
http://haber.sol.org .tr/devlet-ve-siyase t/burak-erdogani-hap isten-kurtardi-bakin -simdi-nerede-haberi -88515 linkteki habere bir göz atarsanız ne kadar dürüst birisi olduğunu göreceksniz
ilhami 2 yıl önce
vicdanı rahat mı acaba
CAHIT CETINKAYA 8 yıl önce
SAYIN EYUP CAKMAK DURUST VE CALISKAN BIR SAHSIYETTIR.TANIYANL AR IYIY BILIR . BUNDAN SONRAKI GOREVINDE DE BASARILAR DILERIM.
T.C.Müh.Kaptan Refik Akdoğan 8 yıl önce
Ysni genel müdüre başarılar dilerim. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz. Diyorum ki Savarona yati TDİ'ye verilmeli, gemide Atatük müzesi yapılmalı, üniversiteye derece ile girenler bu yat ile Türkiye sahillerinde dolaştırılmalıdır. Ayrıca seksenden fazla olan

sivil denizcilik okullarının öğrencileri gemi stajı yapabilmeleri için alınacak okul gemilerinin idaresi de TDİ ye verilmelidir. Ayrıca Türk bayrağını Türk sahillerinde dalgalandırmak için alınacak bir yolcu gemisinin idaresi de gene TDİ'ye verilmelidir. Bu yolcu gemisi başarılı öğrencileri alarak Türkiye sahillerine gezdirerek onlara Türkiye sahillerini göstermelidir. Bu gemilerin masrafları Türk tanıtma fonundan sağlanabilir. TDİ ayrıca Türk ulusuna denizciliğin Türkiye için ne kadar önemli olduğunu anlatmak için ülke çapında seminerler düzenlemeli bu konuda başta ders kitapları olmak üzere yayınlar yapmalıdır. TDİ nin kuracağı bir atelyede denizcilik okullarının eğitim araç ve gereçleri sağlanabilir. Allah selamet versin.www.refikakdo gan.com
Şenol Namlı 8 yıl önce
Eyüp Çakmak'ın CV sini dikkatle incelerseniz askerlik yapmadığını da görecekseiniz. Sahte çürük raporu almış olmasın...
TARIK 8 yıl önce
Ahmet Burak Erdoğan’ın 16 yıl önce Türk Sanat Müziği sanatçısı Sevim Tanürek’i öldürdüğü kazada ‘Kusursuzluk raporu’ veren Eyüp Çakmak TDİ Genel Müdürü olarak atandı.Cum huriyet gazetesinin haberine göre, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın İstanbul Büyükşehir Belediye başkanı olduğu dönemde oğlu Ahmet Burak Erdoğan’ın Türk Sanat Müziği sanatçısı Sevim Tanürek’e çarparak ölümüne sebep olan kazada kusursuzluk raporu veren Eyüp Çakmak, TDİ Genel Müdürü olarak atandı.

Türker Buzulkuşu 2 ay önce
Bu insan zaten çeşitli yerlerde idarecilik yapmış. TDİ'de genel müdür değil, genel müdür yardımcısı olmuş. Bunu Burak Erdoğan'ın Sevim Tanürek davası ile ilişkilendirmek saçma.
22
açık
banner260
banner102
banner85
Namaz Vakti 30 Haziran 2022
İmsak 03:28
Güneş 05:28
Öğle 13:13
İkindi 17:12
Akşam 20:47
Yatsı 22:38
Günün Karikatürü Tümü