banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

TCG Gediz Refakat Edecek

TCG Gediz Fırkateyni Somali'ye yardım malzemelerini götürecek olan Burak A Gemisine Refakat Edecek...

GÜNCEL 22.08.2011, 13:47
2621
TCG Gediz Refakat Edecek

Genelkurmay Başkanlığı, Somali'de yaşanan kuraklığın yol açtığı kıtlık ve salgın hastalıkların ulaştığı boyut üzerine başlatılan insani yardım faaliyetleri kapsamında, Somali halkının acil ihtiyaçlarından oluşan insani yardım malzemesini göndermek amacıyla, bir yük gemisi görevlendirildiğini bildirdi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet sitesinde yer alan Bilgi Notu'na göre, TCG GEDİZ Fırkateyni Denizcilik Müsteşarlığınca görevlendirilen insani yardım gemisi M/V BURAK-A'ya Magodişu/Somali'ye intikali süresince refakat edecek ve bölgede mevcut deniz haydutluğu tehdidine karşı destek sağlayacak. Gemi refakat ve destek görevini tamamladıktan sonra ise bölgede görev yapan çok uluslu koalisyon kuvveti CTF-151 komutasında deniz haydutluğu ile mücadele harekatına katılacak.

Yorumlar (1)
NERDE 10 yıl önce
NEYİN KONTROLUNU ÖNLEYEMİYORLAR BU KADAR GÜÇ? BUNLARIN YERİ SOMALİ ACILARI İSE,BUNLAR BURADA KARA BAĞLANTISI VAR,AÇIKÇADA BUNLAR SU ERZAK YAKIT ALIYORLAR,YETMEDİ SİLAH,CEPHANE ALIYOR,BATAKLIK SOMALİ SAHİLLERİ OZAMAN,VEYA İKİ YANI ÜLKE.NE İŞTİR YA BATAKLIĞI KURUTMUYOR BU BİRLEŞMİŞ MİLLETLER,NATO? HASMİN ALLAH,ABD ÜSSÜ VAR SOMALİDE DİĞER ARP TOPRAKLARINDA.EN SON SİSTEM VAR UZAYDAN KARINCAYI TAKİP EDECEK CİHAZLAR.BURDA BİRİLERİ O DENİZDE ÇEVRESİNDE,YER ALTI ZİNGİNLERİNDE NEMALANMAK İÇİN BU VAR EDİLDİ.SABIR SABIR YA SABIR.
14
açık
Günün Karikatürü Tümü