banner244

banner242

banner176

banner191

banner148

banner145

banner179

banner243

TCDD; "İzmir Limanında Bekleme Yok"

Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, 10 geminin İzmir Limanı açıklarında bekletildiğiyle ilgili haberler yalanlandı.

GÜNCEL 14.08.2013, 15:29
TCDD;
Devlet Demiryolları İşletmesi Genel Müdürlüğü’nden yapılan yazılı açıklamada, bugün bazı gazetelerde yer alan işçi yokluğundan dolayı 10 geminin İzmir Limanı açıklarında bekletildiğiyle ilgili haberleri yalanlandı.

İzmir Limanı’nda şuanda işçi yetersizliğinden kaynaklanan herhangi bir gemi beklemesi olayının yaşanmadığı belirtilen açıklamada, Ramazan Bayramı’nda vinç arızası oluştuğu ve arızanın kısa sürede giderildiği kaydedildi.

Limanda elleçlenen konteyner sayısında ve oranında bir önceki yıla göre yüzde 7 oranında artış olduğu vurgulanan açıklamada, şunlar kaydedildi:
“Gerek çalışanların mesai ücretleri gerekse limanın donanım ve ekipman ihtiyacının zamanında karşılanması konusunda Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanımız Binali Yıldırım tarafından verilen talimatlar çerçevesinde İzmir Limanın her türlü ihtiyacının karşılanması TCDD tarafından öncelikli olarak ele alınmaktadır.

Son zamanlarda kamuoyunda gündeme gelen İzmir Limanıyla ilgili sorunları yerinde ve anında gidermek üzere Sayın Bakanımızın talimatıyla Çözüm Ekibi kurulmuş ve ekip ilk toplantısını Ankara’da yapmıştır. Limanda sorumlu Genel Müdür Yardımcısı ve Limanlar Daire Başkanı yarın İzmir’de olacaktır.
Yorumlar (0)
8
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102