banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Tarihi Römorkör Okul Bahçesinde

1938 yılında Almanya'da inşa edilen Unkapanı köprüsü yapımında kullanılmak üzere getirilen Köprüler 1 Römorkörü Beykoz Barboros Hayrettin Paşa ADML okul bahçesine yerleştirildi.

GÜNCEL 25.05.2010, 17:31
Tarihi Römorkör Okul Bahçesinde

1938 ALMAN YAPIMI KÖPRÜLER I  ROMÖRKÖRÜ ARTIK BEYKOZ BHP ANADOLU DENİZCİLİK MESLEK LİSESİ BAHÇESİNDE

Beykoz Denizciler Derneğinin 5. Geleneksel Brunch'ı 22 Mayıs 2010 C.tesi günü A.Hisarı Kıyı Emniyeti Tesislerinde gerçekleştirildi. Okul mezunlarının yoğun katılımı ve çok değerli hocalarından Çetin Özerk, Osman Taşdemir , Halil Ural ,Erol Poyraz; Aykın Düşme ve eşlerinin katılımıyla ,renklenen brunch da değerli hacalara günün anlam ve önemine ilişkin plaketler takdim edildi. Nostalji dolu dakikaların yaşandığı ve bol bol hasret giderilen bu anlamlı günde coşku büyüktü.

1938 yılında Almanya'da inşa edilen Haliç Unkapanı köprüsü yapımında kullanılmak üzere getirilen,daha sonrasında 2001 yılına kadar köprülerin açılıp kapanmasında kullanılan KÖPRÜLER I Römorkörü 2001 yılında Beykoz Denizciler Derneğinin  katkılarıyla okula kazandırıldı.

2005 yılında battıktan sonra 30 nisanda denizden çıkartılıp bakımı ve boyası  yapılarak Beykoz Barboros Hayrettin Paşa Anadolu Denizcilik  Meslek Lisesi  okul  bahçesine törenle yerleştirildi.

Törende okul müdürü Çağatay VARALAN ve Dernek Başkanı Abdullah SUGÜN'ün  günün anlam ve önemini belirten konuşmaları yer aldı.

Okul Müdürü ,Öğretmenler,dernek üyeleri,öğrenciler ve misafirlerin eşlik ettiği törende coşku büyüktü.

Okul Müdürü Çağatay Varalan; DenizHaber'e yaptığı açıklamada; "Bu römorkörün okul bahçesine yerleştirilmesi  hizmetlerinden  dolayı; Başta İBB Deniz Hizmetleri Müdürü ve personeline, Öğretmenlerimize, Okul Aile Birliğine, Zafer Vinç adına Zafer KÜÇÜKENGİN Bey'e ve emeği geçen tüm arkadaşlarımıza  sonsuz teşekkürler ediyoruz" dedi.

 

Yorumlar (5)
Özdemir ALTUNTAŞ 11 yıl önce
mesut çört 11 yıl önce
deniz hizmetlerinde çalışan ve emeği geçen tüm gönül dostlarına sonsuz teşekkür ederim
Abdullah SUGÜN 11 yıl önce
BRUNCH'I VE KÖPRÜLER I ROMÖRKÖR'ÜNÜN OKUL BAHÇESİNDEKİ TÖRENLERİNİ ARKADAŞLARIMIZLA HAZIRLIĞINI YAPARKEN,TEK YÜREK BÖYLESİNE BİR ÇOŞKU VE DUYGU YOĞUNLUĞU YAŞAYACAĞIMI TAHMİN ETMEMİŞTİM.GÜCÜMÜZÜN BU TÜR ETKİNLİKLERDE TÜM COŞKUSUYLA TEKYÜREK ORTAYA ÇIKMASI OLAĞANÜSTÜYDÜ. ETKİNLİKLER SONRASI HOCALARIMIZLA KALDIKLARI OTELDE AKŞAM YEMEĞİ,SABAH KAHVALTISI VE HAVAALANINDA ONLARI UĞURLARKEN YAŞADIĞIM ANLARI NE HOCALARIMIZ,NEDE BİZLERİN UNUTACAĞINI ZANNETMİYORUM.HOCALARIMIZ EVE VARDIKLARINDA HEPİNİZE SONSUZ TEŞEKKÜRLERİNİ İLETTİLER.BRUNCH VE TÖRENİN HAZIRLANMASINDA EMEĞİ GEÇEN TÜM ARKADAŞLARIMIZA,ÖZELLİKLE MESUT CÖRT ARKADAŞIMIZ VE EKİBİNE,HOCALARIMIZIN HAVAALANI OTEL TRANSFERLERİNİ GERÇEKLEŞTİREN TURGAY ANKAN,METİN BİLGİ ARKADAŞLARIMA SONSUZ TEŞEKKÜRLER.27 HAZİRANDAKİ OKULUMUZUN SAHİL BAHÇESİNDE AKŞAM 1700 DE GERÇEKLEŞTİRECEĞİMİZ DÖNER GÜNÜNDE AİLELERİMİZ,EFSANE ÖĞRETMENLERİMİZ İLE AYNI COŞKUYU YAŞAMAK ÜZERE,SAĞOLUN VAROLUN.GELİN DOSTLAR BİR OLALIM ZORU KOLAY KILALIM.

ABDULLAH SUGÜN
volkan yerinde 11 yıl önce
inanin ogun yaninizda olamadigim icin cok uzuldum insallah birdahaki sefere olacagim. abdullah agabey onderliginde emegi gecen tum arkadaslara tesekkurler. eminim daha cok seyler basaracaksiniz.
Turgay ANKAN 1981 11 yıl önce
Böyle bir günde oldukça fazla duygu yüklendik,lakin coşku dolu duygular zamanla yatıştığında böylesine topluluğu biraraya toplayabilmenin sadece bir okul olmadığı ve birbirine kenetlenmiş arkadaşlar topluluğu olduğu ortaya çıkyor ki işte gururlanılması gereken tablo budur.

Bu okulun mezunu olmak ve sizler gibi arkadaşlara sahip olmak bir ayrıcalıktır.

Başta öğretmenlerimiz,okulumuz,okul müdürümüz,dernek başkanımız kaptan Abdullah Sugün ve tüm arkadaşlarımı kutlarım.

1981 Turgay Ankan
hafif yağmur
banner102