banner191

banner148

banner179

banner176

Taksim Meydanı'nı Balıklar Bastı!

Dünyanın en büyük tematik akvaryumu İstanbul Akvaryum ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliği ile hazırlanan 20 adet balık heykelin 10’u Taksim Meydanı’nda sergilenmeye başladı

GÜNCEL 06.03.2012, 15:20
Taksim Meydanı'nı Balıklar Bastı!

İstanbul Akvaryum ve İstanbul Büyükşehir Belediyesi işbirliğiyle Taksim Meydanı’nda sergilenmeye başlanan rengarenk balık heykeller İstanbulluların ilgi odağı oldu. Türleri tehlike altında olan deniz canlılarına dikkat çekmeyi hedefleyen rengarenk balık heykellerini gören İstanbullular, sabah saatlerinde işlerine giderken karşılaştıkları heykelleri görünce şaşkınlıklarını gizleyemedi.

İstanbulluların yanı sıra turistlerin de ilgisini çeken heykeller bir ay süresince Taksim Meydanı’nda sergilenecek. Tasarımları Server Demirtaş Atölyesi tarafından yapılan balık heykellerinin yanına Turmepa/Deniz Temiz Derneği tarafından hazırlanan bilgi notları konulacak. Böylece Türk denizlerinde türleri tehlike altında olan canlılalara yönelik de bilgiler paylaşılacak. Hazırlanan 20 adet balık heykelin 10’u Taksim Meydanı’nda, geri kalan 10 adedi ise istanbul Akvaryum’da sergileniyor.

Yorumlar (1)
7 yıl önce
aynısını İzmir için de bekliyoruz
22°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?