banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Suat Hayri Aka'ya Uluslararası Ödül

WMU- , birkaç yıldır uygulamaya koyduğu ( Outstanding Alumnus Honorary Award ) Şeçkin Mezunlar Onursal Ödülüne bu yıl Liman ve Denizcilik İdaresi konusunda Yüksek lisans eğitimi alan Suat Hayri Aka'yı layık gördü.

GÜNCEL 05.11.2015, 11:40
Suat Hayri Aka'ya Uluslararası Ödül

SUAT HAYRİ AKA' ya ULUSLARARASI ÖDÜL

BM -Uluslararası Denizcilik Teşkilatı - IMO tarafından 1983 yılında İsveçin Malmö kentinde kurulan ve  denizcilik eğitimi konusunda dünyanın en tanınmış kurumlardan biri olan World Maritime University - WMU- , birkaç yıldır uygulamaya koyduğu  ( Outstanding Alumnus Honorary Award ) Şeçkin Mezunlar Onursal Ödülüne bu yıl gerek üniversitenin ve IMO nun kuruluş amaçları ve uluslararası hedeflerine uygun olarak denizde emniyet, güvenlik ve çevre konuları , uluslararası uyum ve deniz ticaretinin geliştirilmesi gibi konulardaki çalışmaları ile gerekse üniversiteye destek ve katkıları nedeniyle 1989-1990 yıllarında üniversitede Liman ve Denizcilik İdaresi konusunda Yüksek lisans eğitimi alan Suat Hayri Aka'yı layık gördü.  

Bilindiği üzere Türkiyede 1987 den bugüne içlerinde Binali Yıldırım ve İsmet Yılmaz' ında bulunduğu ve çoğu kamu kurum ve kuruluşlarında görev yapan 31 kişi WMU da yüksek lisans eğitimi almış durumda. Ulaştırma eski bakanı Binali Yıldırım ayrıca üniversitenin yönetim kurulunda görev yaptı.

Suat Hayri Aka'ya ödülü Dünya Denizciliğinin önde gelen isimleri, Malmö Belediye Başkanı ve IMO eski ve yeni Genel Sekreterleri ile üye devletlerinin temsilcileri ve diğer konukların huzurunda IMO Genel Sekreteri Koji Sekimuzu tarafından verildi.  

Yorumlar (4)
Bulend Temur 5 yıl önce
Ödüller önemlidir. Hele böyle bir ONUR ödülü. Üstelik Denizcilik Konusundaki Dünya lideri bir okuldan.Sayın Suat Hayri AKA'yı bu başarısından dolayı içtenlikle kutlarım.
murat birecik 5 yıl önce
ve de delikanlının kralıdır.ö dül, suat hayri aka için önemli değildir. o'nun ödülü gönlümüzdedir.selam ve sevgiler

murat birecik
sacit demir 5 yıl önce
sayın müsteşarımı tebrik eder, saygılar sunarım.sa cit demir
ümit yazar 5 yıl önce
Allah yolunu açık etsin güzel abim..
11°
parçalı az bulutlu
banner102