banner191

banner148

banner179

banner176

Sualtı Turizmi İçin Batırılacak

Sahil Güvenlik Komutanlığı'na ait 24 metre uzunluğundaki 'Coast Guard' adlı sahil güvenlik gemisi, sualtı turizmini desteklemek amacıyla Antalya'nın Kaş ilçesinde batırılacak.

GÜNCEL 27.05.2011, 09:14
Sualtı Turizmi İçin Batırılacak

'Coast Guard\', dalışlara uygun olması için sökülüp temizlendikten sonra Kaş'ta belirlenen koordinatlarda 24-26 Haziran tarihleri arasında düzenlenen Likya Kaş Kültür ve Sanat Festivali sırasında batırılacak. Kaş Kaymakamı Selami Kapankaya, Sahil Güvenlik Bot Komutanı Üsteğmen Erkan İğdeli ve İlçe Turizm Müdürü Mustafa Aydın, Liman Ağzı Koyu'nda bulunan askeri gemide incelemelerde bulundular. Batırılmasıyla bulunduğu bölgedeki deniz canlılarına barınak oluşturarak deniz canlılarının çoğalmalarını ve korunmalarını sağlayacak olan gemi, ayrıca küçük ölçekli amatör balıkçılığın desteklenmesi ve profesyonel dalış turizmine hizmet edecek.   

Öte yandan, batırılacak gemideki ana makine, jeneratör, seyir cihazları ve pompa gibi donanımların meslek liselerinde kullanılmak üzere çıkarıldığı belirtildi. Ortaya çıkacak tüm atıkların da çevreyi kirletmeden bertaraf edileceği ifade edildi. Liman Ağzı Koyu'nda bulunan gemi, dalış tekneleriyle çekilerek Belediye Yat Limanı'na getirildi. 

Yorumlar (2)
Engin KISABACAK 9 yıl önce
Abi Allah aşkına ben her sene böyle bi haber okumak zorunda neden bırakılıyorum. Hiç duymadıysam bu şekilde en az 3 adet sahil güvenlik botu batırıldı. Sizce truzim için yeterli deil mi. Senin ülkende sorarım sana GEMİSİ OLAN KAÇ TANE DENİZCİLİK LİSESİ VAR _? Yazıktır günahtır ayıptır....Engin KISABACAK
TAYFUN NUHLAR 9 yıl önce
Geminin adı 'coast guard' degildir...coast guard,Sahil Güvenlik!in ingilizcesidir...
21°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?