banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller Sektörü

Türkiye’nin ihracatta yıldız sektörleri arasında yer alan Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller Sektörü’nde ilk üçte yer alan firmalar Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından ödüllendi

GÜNCEL 11.06.2014, 09:51
Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller Sektörü

Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller Sektörü’nde ilk üç firma ödüllendirildi

İhracatın yıldız sektörlerinden Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller Sektörü’nde ilk üçte yer alan firmalar TİM tarafından ödüllendirildi Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller Sektörü’nde ilk üç firma ödüllendirildi

Türkiye’nin ihracatta yıldız sektörleri arasında yer alan Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller Sektörü’nde ilk üçte yer alan firmalar Türkiye İhracatçılar Meclisi tarafından ödüllendirildi.

Sektörde KLC Gıda Ticaret A.Ş. birinci olurken, Banvit A.Ş. ikinci, Yaşar Dış Ticaret A.Ş. üçüncü sırada yer aldı.

KLC Gıda Ticaret iki yıldır zirvede

Türkiye İhracatçılar Meclisi’nin seçimli Olağan Genel Kurul Toplantısı ile birleştirilen 2013 İhracat Şampiyonları Ödül Töreni’nde Su Ürünleri ve Hayvansal Mamulleri Sektöründe Birincilik Ödülü geçen yıl olduğu gibi bu yıl da KLC Gıda Ticaret A.Ş. firmasının oldu.

Firmanın ödülünü Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sinan Kızıltan, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın elinden aldı.

Banvit A.Ş. ikinciliğe layık görüldü

Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller Sektörü’nde Türkiye ikincisi olan Banvit A.Ş.’nin ödülünü ise İhracat Müdürü Toros Çeliker’e, Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Hayati Yazıcı birlikte verdi.

228 milyon 419 bin 622 dolar döviz girdisi sağladılar

Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller Sektörü üçüncüsü Yaşar Dış Ticaret A.Ş.’nin üçüncülük ödülünü Genel Müdür Cüneyt Başbakkal, Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci ikilisinin elinden aldı. Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller Sektörü’nde ilk üçte yer alan firmalar Türkiye’ye 228 milyon 419 bin 622 dolar döviz girdisi sağladı.

Yorumlar (0)
14
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102