banner191

banner148

banner179

banner176

Su altı kaynak ve kesim kursu

Profesyonel ehliyete sahip dalıcılar için uluslar arası geçerliliğe sahip sualtı kaynak, sualtı kesme uzmanlık eğitimi verilecek.

GÜNCEL 20.03.2008, 10:26
Su altı kaynak ve kesim kursu

ULUSLAR ARASI STANDARTLARDA SUALTI KAYNAK VE KESİM KURSU
 
PROFESYONEL BİRİNCİ SINIF VE İKİNCİ SINIF DALGIÇLAR- BALIKADAMLAR İÇİN
 
1-     Profesyonel ehliyete sahip dalıcılar için uluslar arası geçerliliğe sahip sualtı kaynak, sualtı kesme uzmanlık eğitimi verilecektir.
2-     Eğitimler TÜRK LOYDU KLASI  sertifikalı ve uluslar arası ;
--ANSI /AWS D3.6 M  (AMERICAN WELDING SOCIETY)
--EN ISO 15618-1-2 (QUALIFICATION TESTING OF WET WELDERS) standartlarında olacaktır. IMCA VE ADC  HER İKİ STANDARTI KABUL ETMEKTEDİR.
 
3-     Eğitim süresi 2 haftadır. Eğitimler İZMİT Körfezinde yapılacaktır.
4-     Eğitimler ve sınavlar satıhtan ikmalli dalış sistemi kullanılarak, Türk Loydu gözetiminde yapılacaktır. Sertifikalar loyd onaylı ve uluslar arası akredite olacaktır.
5-     Katılımcılar daha önceden  kaynak ve kesim yaptıklarını bildiren taahhütname ibraz edeceklerdir.
6-     Kurs katılımında muayene tarihi geçerli ve fotoğraflı sağlık raporu ve dalgıç yeterlik ehliyeti getirilmesi zorunludur.
 
Profesyonel          Balıkadam  Satıhtan İkmalli dalış
Eğitimi Sualtı kaynak/kesme Eğitim
 
 2 Hafta 2 Hafta
İkinci Sınıf Dalgıç 1 Hafta 2 Hafta
Birinci Sınıf Dalgıç --------- 2 Hafta
 
Bu eğitimleri tamamlayan dalıcılar kurs bitirme belgeleriyle DENİZCİLİK MÜSTEŞARLIĞINA Başvurarak yeterlilik belgelerinin uzmanlık alanlarına SUALTI KAYNAKÇISI yazdırabilirler.
 
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu 2 yıldız dalıcı ve üzeri belgeye sahip veya TSSF'nin  2 yıldız dalıcı ve üzerinde denkliğe sahip diğer sistemdeki dalıcılar için;
 
1.Safha →      4 hafta profesyonel scuba eğitimi
2.Safha →      2 hafta satıhtan ikmalli dalış sistemi
3.Safha →      2 hafta  sualtı kesme / kaynak eğitimi
4.Safha →      2 hafta hidrolik aletlerle sualtı işleri
 
Bu eğitimleri tamamlayan dalıcılar kurs bitirme belgeleriyle STAJ ŞARTINA GEREK KALMADAN DENİZCİLİK MÜSTEŞARLIĞI sınavına katılacaklardır.

  
KURS FİYATLARINA DAHİL OLANLAR:
 
1 -   TÜM EĞİTİM DÖKÜMANLARI
 
2-     KULLANILACAK TÜM DALIŞ MALZEMELERİ
 
3-     EĞİTİMDE KULLANILACAK KAYNAK VE KESME ELEKTRODLARI
 
4-     TÜRK LOYDU TARAFINDAN SERTİFİKALANDIRMA ÜCRETİ
 
5-     KURS SONUNDA VERİLECEK SERTİFİKA VE DALIŞ SİGORTASI
 
6-     KURSİYERDE KALACAK TULUM,BARET,T-SHORT ,ŞAPKA
 
KURS FİYATLARINA DAHİL OLMAYANLAR:
 
1-      ULAŞIM VE KONAKLAMA ÜCRETLERİ
2-      YEMEK VE İÇEÇEK ÜCRETLERİ 
 
BAŞVURULAR İÇİN
 
1-Körfez Halk Eğitim Merkezi                             
Tel: 0.262.528 90 90
       0.505.803 40 80
email:
kalim27@hotmail.com
 
2-DESSAT- İZMİT
            Murat KULAKAÇ
Tel: 0.505.814 38 43 -0532 5885950
email:
kulakac@hotmail.com

DenizHaber.Com

Yorumlar (41)
`inam sefer 6 yıl önce
12 senedir kaynakciyim kaynak alaninda her tur kaynak yaparim arqon qaz alti ve s.uluslar arasi firmalarda calishiyorum su alti kaynak yapmadim merak ediyorum dogrusu onun icin arashdiriyim dedim fiati musaitse neden olmasin
info burc 8 yıl önce
milli egitim bakanligi onayli sanayi dalgicligi kursu icin adres www.burc.com dur
Canberk Demirdelen 6 yıl önce
Henüz yönetmelik gereği Balıkadam haricinde kurs düzenleme yetkisi hiç bir kursa verilmemiştir. Lütfen yanlış bilgilendirmede bulunarak insanları yanıltmayınız.
Bilg i için Lütfen Deniz ve İçsular Düzenlemesi Genel Müdürlüğüne başvurunuz.
sameddin baştan 11 yıl önce
ÇOK GUZEL BİR ORGANIZASYON AMA KURSUN FİYATI NEDIR BUTUN MASRAFLAR KAC PARAYA PATLIYOR BİLEN VARSA BENIM ADRESE GNDERSINBEN TUZLA TERSANELERINDE CALISIYORUM 3 YILLIK GAZALTI KAYNAKCISIYIM HEM KARIYERIM HEMDE PARAM OLSUN İSTERIM TESEKKURLERR....
OSMAN AKÇA 11 yıl önce
Şimdi bu kurs ile ilgili avrupada sayılı merkezlerde kurslar açılıyor ve nerede ise bir yıl önceden kayıt yaptırmak gerekiyor. ben hollandada sanayi dalgıçlığı işleri yapan bir firmada şöförlük yaptım 3 yıl. oralarda bu işler gerçekten oldukça sıkı tutuluyor ve dalgıçlar iyi para kazanıyor.saat hesabı dalış yapılıyor .böyle bir belge dalgıcın maaşını %60 daha da artırıyor.şirketler içinde aynı şekilde avantajlı .hollandada sertifikan yoksa hiçbirşeysin.orada kurs3 hafta idi ve hollandalılar için 6500-7500 euro arası idi yabancılar için kalacak yer yemek içimek vize uçak vs.9000-10000 euro civarı .şimdi ben bukursa katılıp ve oradada dalış kursuna katılacağım.. türkiyede çok yakın zamanda avrupa standartlarında dalış sistemine geçmek durumunda azaman bu sertifikalar altın değerinde olacak .sn.murat egi hocanın da STFA için verdiği ADAS PART-3 belgeleri hollandada ve dünyada geçerli HSE-PART-1 denkliğindedir hollandada 10000 euro ve sıra var.keşke ülkemizde daha sık açılsa yurt dışından bile gelenler olur.iyi dalışlar.
YASİN PEKEL 10 yıl önce
bende su altı kaynakçılık kursuna katılmak istiyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim.
nedim kök 8 yıl önce
öncelikle slm ben antalyada ikamet ediyorum meslegim sogutma havalandırma işi yapıyorum kurs için neler gerekmektedir yaş önemlimidir şartlar nelerdir ögrene bilirmiyim bi zahmet bilgi verirseniz memnun olurum saygılar
Ahmed 4 ay önce
Yabancı yeni Azerbaycanli alınıyormu kurslara aliniyorsa benim dalgıç eyitimimde yok kaynak eyitimimde yok amma her alanda başarılı biriyim
SATÜRE 11 yıl önce
BENCE ÇOK OLUMLU ŞEYLER OLUYOR CAMİAMIZDA ARTIK UYANMAYA BAŞLANDI SANIYORUM.İNŞALLAH BU STANDARTLARDA OLURDA BİZLERDE ULUSLARARASI BELGELER ALMAK İÇİN YURT DIŞINDA BAŞKALARINA DİLENMEK ZORUNDA KALMAYIZ. FİYATLAR OLDUKÇA UYGUN NEREDE İSE BİR MAAŞ KADAR. HOLLANDA VE AMERİKADAKİ FİYATLAR 9000-10000 USD CİVARI FAKAT İNGİLİZCE YETERLİLİĞİ ŞART KOŞUYORLAR VE KURS PROGRAMLARI GENELDE TÜRKLER İÇİN HEP DOLU OLUYOR.GERÇEKTEN YAZILAN SERTİFİKALAR VERİLİYORSA IMCA ADC AYNI SERTİFİKALARI KABUL EDİYOR. YABANCI OKULLARDA BU SERTİFİKALARI VERİYOR ZATEN..

EMEĞİ GEÇENLERE TEŞŞEKKÜRLER HAYIRLISI BAKALIM
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
19°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?