banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Su altı kaynak ve kesim kursu

Profesyonel ehliyete sahip dalıcılar için uluslar arası geçerliliğe sahip sualtı kaynak, sualtı kesme uzmanlık eğitimi verilecek.

GÜNCEL 20.03.2008, 10:26
Su altı kaynak ve kesim kursu

ULUSLAR ARASI STANDARTLARDA SUALTI KAYNAK VE KESİM KURSU
 
PROFESYONEL BİRİNCİ SINIF VE İKİNCİ SINIF DALGIÇLAR- BALIKADAMLAR İÇİN
 
1-     Profesyonel ehliyete sahip dalıcılar için uluslar arası geçerliliğe sahip sualtı kaynak, sualtı kesme uzmanlık eğitimi verilecektir.
2-     Eğitimler TÜRK LOYDU KLASI  sertifikalı ve uluslar arası ;
--ANSI /AWS D3.6 M  (AMERICAN WELDING SOCIETY)
--EN ISO 15618-1-2 (QUALIFICATION TESTING OF WET WELDERS) standartlarında olacaktır. IMCA VE ADC  HER İKİ STANDARTI KABUL ETMEKTEDİR.
 
3-     Eğitim süresi 2 haftadır. Eğitimler İZMİT Körfezinde yapılacaktır.
4-     Eğitimler ve sınavlar satıhtan ikmalli dalış sistemi kullanılarak, Türk Loydu gözetiminde yapılacaktır. Sertifikalar loyd onaylı ve uluslar arası akredite olacaktır.
5-     Katılımcılar daha önceden  kaynak ve kesim yaptıklarını bildiren taahhütname ibraz edeceklerdir.
6-     Kurs katılımında muayene tarihi geçerli ve fotoğraflı sağlık raporu ve dalgıç yeterlik ehliyeti getirilmesi zorunludur.
 
Profesyonel          Balıkadam  Satıhtan İkmalli dalış
Eğitimi Sualtı kaynak/kesme Eğitim
 
 2 Hafta 2 Hafta
İkinci Sınıf Dalgıç 1 Hafta 2 Hafta
Birinci Sınıf Dalgıç --------- 2 Hafta
 
Bu eğitimleri tamamlayan dalıcılar kurs bitirme belgeleriyle DENİZCİLİK MÜSTEŞARLIĞINA Başvurarak yeterlilik belgelerinin uzmanlık alanlarına SUALTI KAYNAKÇISI yazdırabilirler.
 
Türkiye Sualtı Sporları Federasyonu 2 yıldız dalıcı ve üzeri belgeye sahip veya TSSF'nin  2 yıldız dalıcı ve üzerinde denkliğe sahip diğer sistemdeki dalıcılar için;
 
1.Safha →      4 hafta profesyonel scuba eğitimi
2.Safha →      2 hafta satıhtan ikmalli dalış sistemi
3.Safha →      2 hafta  sualtı kesme / kaynak eğitimi
4.Safha →      2 hafta hidrolik aletlerle sualtı işleri
 
Bu eğitimleri tamamlayan dalıcılar kurs bitirme belgeleriyle STAJ ŞARTINA GEREK KALMADAN DENİZCİLİK MÜSTEŞARLIĞI sınavına katılacaklardır.

  
KURS FİYATLARINA DAHİL OLANLAR:
 
1 -   TÜM EĞİTİM DÖKÜMANLARI
 
2-     KULLANILACAK TÜM DALIŞ MALZEMELERİ
 
3-     EĞİTİMDE KULLANILACAK KAYNAK VE KESME ELEKTRODLARI
 
4-     TÜRK LOYDU TARAFINDAN SERTİFİKALANDIRMA ÜCRETİ
 
5-     KURS SONUNDA VERİLECEK SERTİFİKA VE DALIŞ SİGORTASI
 
6-     KURSİYERDE KALACAK TULUM,BARET,T-SHORT ,ŞAPKA
 
KURS FİYATLARINA DAHİL OLMAYANLAR:
 
1-      ULAŞIM VE KONAKLAMA ÜCRETLERİ
2-      YEMEK VE İÇEÇEK ÜCRETLERİ 
 
BAŞVURULAR İÇİN
 
1-Körfez Halk Eğitim Merkezi                             
Tel: 0.262.528 90 90
       0.505.803 40 80
email:
kalim27@hotmail.com
 
2-DESSAT- İZMİT
            Murat KULAKAÇ
Tel: 0.505.814 38 43 -0532 5885950
email:
kulakac@hotmail.com

DenizHaber.Com

Yorumlar (42)
`inam sefer 7 yıl önce
12 senedir kaynakciyim kaynak alaninda her tur kaynak yaparim arqon qaz alti ve s.uluslar arasi firmalarda calishiyorum su alti kaynak yapmadim merak ediyorum dogrusu onun icin arashdiriyim dedim fiati musaitse neden olmasin
info burc 9 yıl önce
milli egitim bakanligi onayli sanayi dalgicligi kursu icin adres www.burc.com dur
Canberk Demirdelen 7 yıl önce
Henüz yönetmelik gereği Balıkadam haricinde kurs düzenleme yetkisi hiç bir kursa verilmemiştir. Lütfen yanlış bilgilendirmede bulunarak insanları yanıltmayınız.
Bilg i için Lütfen Deniz ve İçsular Düzenlemesi Genel Müdürlüğüne başvurunuz.
sameddin baştan 13 yıl önce
ÇOK GUZEL BİR ORGANIZASYON AMA KURSUN FİYATI NEDIR BUTUN MASRAFLAR KAC PARAYA PATLIYOR BİLEN VARSA BENIM ADRESE GNDERSINBEN TUZLA TERSANELERINDE CALISIYORUM 3 YILLIK GAZALTI KAYNAKCISIYIM HEM KARIYERIM HEMDE PARAM OLSUN İSTERIM TESEKKURLERR....
YASİN PEKEL 11 yıl önce
bende su altı kaynakçılık kursuna katılmak istiyorum lütfen yardımcı olursanız sevinirim.
OSMAN AKÇA 13 yıl önce
Şimdi bu kurs ile ilgili avrupada sayılı merkezlerde kurslar açılıyor ve nerede ise bir yıl önceden kayıt yaptırmak gerekiyor. ben hollandada sanayi dalgıçlığı işleri yapan bir firmada şöförlük yaptım 3 yıl. oralarda bu işler gerçekten oldukça sıkı tutuluyor ve dalgıçlar iyi para kazanıyor.saat hesabı dalış yapılıyor .böyle bir belge dalgıcın maaşını %60 daha da artırıyor.şirketler içinde aynı şekilde avantajlı .hollandada sertifikan yoksa hiçbirşeysin.orada kurs3 hafta idi ve hollandalılar için 6500-7500 euro arası idi yabancılar için kalacak yer yemek içimek vize uçak vs.9000-10000 euro civarı .şimdi ben bukursa katılıp ve oradada dalış kursuna katılacağım.. türkiyede çok yakın zamanda avrupa standartlarında dalış sistemine geçmek durumunda azaman bu sertifikalar altın değerinde olacak .sn.murat egi hocanın da STFA için verdiği ADAS PART-3 belgeleri hollandada ve dünyada geçerli HSE-PART-1 denkliğindedir hollandada 10000 euro ve sıra var.keşke ülkemizde daha sık açılsa yurt dışından bile gelenler olur.iyi dalışlar.
nedim kök 9 yıl önce
öncelikle slm ben antalyada ikamet ediyorum meslegim sogutma havalandırma işi yapıyorum kurs için neler gerekmektedir yaş önemlimidir şartlar nelerdir ögrene bilirmiyim bi zahmet bilgi verirseniz memnun olurum saygılar
MURAT KULAKAÇ 13 yıl önce
Ben deniz kuvvetlerinde 22 yıl profesyonel dalgıç olarak çalıstıktan sonra emekli oldum.dısarıda superviser dalıcı olarak çalısmaktayım.sektördeki egitim ve sertifika eksiliklerini ve bunun sonucu olarak ulkemizin kaybetdiklerini dikkate aldıgımda hayrete düstüm.hazır olan bu projeye 2 yıldır destek veriyorum ve hayata gecirilmesi icin cok emek harcadım vede harcamaya devam edecegim.bir cok kurum nedenini anlamadıgım sekilde bu projenin gerceklesmesini engellemeye çalıstılar ve hala calısmalarına devam ediyor.ilk okul mezunlarının yapabilecegi bir meslek ve eger biz bu kişileri iyi egitebilirsek egitimli ve donanımlı dalıcıların sayısı artar.

profesyonel dalıcı belgesine sahip arkadaslarımızda artık turk loydu sertifikası sonucu sualtında daha önceden gizli ve kaçak yaptıkları sualtı kaynaklarını rahatlıkla yapabilecek ve sorunları giderecektir.kursun fiyatı kursiyer sayısına göre masraflar bölünerek bulunacaktır.20 kişilik bir grup için tahmini paket olarak fiyatı 1500€ olarak tahmin ediyorum.tabiki bu projeye destek olacak kurulus bulursak kursu daha dusuk maliyetlere yapabiliriz.korfez halk egitim bir kurum ve bizler kurumlara inanıyoruz.kurumlar kalıcı bizler değişkeniz.tum arkadaslarımın maddi ve manevi olarak bu projeye destek vermesini temenni ediyorum.her bölge kendisine bir sponsor kuruluslar bulursa bu konuda yetişmiş insan gucune hızla ulasabılırız.
murat kulakac 12 yıl önce
uzerinde iki yıldır calıstıgımız bu projede her sey bitmesine ragmen korfez halk egitim ve komek bir turlu egitim malzemelerini ve egitim gerekliliklrini yerine getirmemiş ve verdikleri sözleri tamamlayamamıstır. bu nedenle bu projeye destek veren dessat egitmenleri bu asamadan sonra bu projede yer almıyoruz.bizleri arayan arkadaslarım korfez halk egitim merkezini veya komeki arasın ve kayıtlarını yaptırsın.secim öncesi mutlaka bu egitimleri yapacaklardır.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
10
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102