banner209

banner191

banner148

banner179

banner176

Stajyer istihdamı konusunda Deniz Ticaret Odasından önemli hamle!

İMEAK Deniz Ticaret Odası, Denizcilik Eğitimi Gören Stajyerlerin İstihdamı konusunda önemli bir adım attı. Deniz Ticaret Odasının yeni hizmeti ile staj arayan öğrenciler ile firmalar bir araya gelecek.

GÜNCEL 06.05.2019, 15:58 Nermin İstikbal
Stajyer istihdamı konusunda Deniz Ticaret Odasından önemli hamle!

Stajyer istihdamı konusunda Deniz Ticaret Odasından önemli hamle!

İMEAK Deniz Ticaret Odası, Denizcilik Eğitimi Gören Stajyerlerin İstahdamı konusunda önemli bir adım attı. Deniz Ticaret Odası'nın yeni hizmeti ile staj arayan öğrenciler ile firmalar bir araya gelecek.

Deniz Ticaret Odası, staj konusunda çok önemli bir adım attı. Deniz Ticaret Odası'nın web sitesinde açılan bölümde 'Denizcilik Eğitimi Gören Stajyerlerin İstihdamı' konulu sayfa açıldı. Bu sayfadan staj yeri arayan öğrenciler başvuru yapabilecek. Firmalar da yine bu sayfada kendilerine ayrılan bölümden stajyer seçimi yapabilecek.

İMEAK Deniz Ticaret Odası'ndan yapılan açıklama şu şekilde: "Bilindiği üzere, Denizcilik Fakülteleri, Denizcilik Meslek Yüksek Okulları, Denizcilik Meslek Liseleri ve yine Denizcilik eğitimi veren Özel Okul/Kurslar’da eğitim gören öğrencilerin mezun olabilmeleri ve yeterlik sınavlarına girebilmeleri için zorunlu açık deniz stajlarını tamamlamaları gerekmektedir.

Öğrencilerin staj yerlerini kendi imkanları ile bulmak zorunda kalmaları, staj tarihlerinin genelde aynı dönemlere denk gelmesi ve öğrencilerin özellikle kısa dönem stajı bulmakta zorlanmaları, staj için İstanbul’da staj gemisi ararken yaşadıkları ikamet sorunu gibi yaşanan sıkıntıların çözümünü teminen ve Denizcilik Eğitimi gören öğrencilerimizin hem uluslararası alanda tanınırlığının arttırılması hem de denizcilik sektörümüze kazandırılması amacıyla Odamız bünyesinde başlatılan çalışma kapsamında portal oluşturulmuştur."

Yorumlar (0)
22°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?