banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner249

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Sollosi'den VTS Komitesi'ne Veda

Paris'te yapılan IALA VTS Komitesi Toplantıları tamamlandı. Komite başkanı Mike Sollosi; 10 yılı aşkın zamandır sürdürdüğü görevine veda etti.

GÜNCEL 18.09.2009, 13:03
1839
Sollosi'den VTS Komitesi'ne Veda

Sollosi'den VTS Komitesi'ne Veda

Paris'te yapılan IALA VTS Komitesi Toplantıları tamamlandı. Komite başkanı Mike Sollosi; 10 yılı aşkın zamandır sürdürdüğü görevine veda etti.

ABD Sahil Güvenlik Teşkilatı VTS bölüm Başkanı olan Mike Sollosi; aynı zamanda IMO'nun alt komitelerinden birisi olan NAV (Seyir Güvenliği) Alt Komitesi'nin de başkanlığını yürütüyor.

Sollosi'ye armağan olarak IALA tarafından bir deniz feneri hediye edildi.

IALAGenel Sekreteri Thorsten Kruuse; Sollosi'ye IALA'nın bir plaketini hediye etti.

Sollosi'den boşalan IALA VTS Komite Başkanlığı'na kimin geleceği ise sonbaharda yapılacak Konsey toplantısında ortaya çıkacak.

Türkiye'den Tuncay Çehreli aday olabilir

Mike Sollosi'den boşalan IALA VTS Komitesi Başkanlığı'na Türkiye'den Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğü'nü temsilen Konsey Üyesi sçilmiş olan Tuncay Çehreli'nin aday olma olasılığı bulunuyor.

Çehreli, IALA çevrelerinde tanınmış olması dolayısıyla eğer aday olursa seçilme şansı yüksek olarak değerlendiriliyor.

İstikbal IMPA'nın daimi temsilcisi

IALA VTS Komitesi toplantılarına IMPA adına katılan Kaptan cahit İstikbal'in bundan sonra yapılacak IALA VTS Komitesi toplantılarına da IMPA'nın daimi temsilcisi sıfatıyla katılacağı öğrenildi.

IMPA Genel Sekreteri Nick Cutmore da Sollosi'yi alkışlayanlar arasındaydı.

Thorsten Kruuse, Sollosi'ye plaket armağan etti.

 

Yorumlar (1)
Hasan Terzi 11 yıl önce
Türkiye’de Gemi Trafik Hizmetlerinin kurulması çalışmalarının başlangıç evrelerinden itibaren büyük fedakarlıklarla hizmet vermiş kişilerden biri de Sayın Çehreli’dir. Kendisi bu güne kadar IALA bünyesinde yapmış olduğu etkin çalışmalarla da hem ülkemizi en iyi biçimde temsil etmiş hem de uluslar arası platformda saygınlık kazanmıştır. İlgili bakanlıklarımız, müsteşarlığımız, başta Kıyı Emniyeti Genel Müdürlüğümüz olmak üzere ilgili kurumlarımızın desteği ve uluslar arası organizasyonlarda görev yapmakta olan Türk delegelerimizin katkılarıyla bu görev için aday olması halinde kazanacağına gönülden inanmaktayım. Böyle bir başarı uluslar arası arenada Türk denizciliğinin başarısı olacaktır. İlgili tüm çevrelerin bu yolda elinden gelen tüm gayreti göstereceğini umuyor Sayın Çehreli’ye şimdiden başarılar diliyorum.Ayrıca bugüne kadarki başarılı çalışmalarını yakından takip ettiğimiz Sayın İstikbal’e de yeni üstlendiği görevde başarılar dilerim.

6
hafif yağmur
banner102
Günün Karikatürü Tümü