banner191

banner148

banner179

banner176

Sicilya’da balıkçılar sorun yaşıyor

İtalya’nın Sicilya adası ülke genelindeki balık ihtiyacını karşılayan bir bölge. Bölgede balıkçılık ile yaşamlarını sürdüren Sicilya halkı yaşanan sıkıntılara çözüm arıyor.

GÜNCEL 03.01.2006, 18:27
Sicilya’da balıkçılar sorun yaşıyor

Sicilya’da armatör ve balıkçılar sorun yaşıyor

İtalya’nın Sicilya  adası ülke genelindeki  balık ihtiyacını karşılayan önemli bir bölge. Bu nedenle bölgede balıkçılık ile  yaşamlarını sürdüren Sicilya halkı yaşanan sıkıntılara da çözüm arıyor.

Bölgede balıkçılık sektöründen sorumlu Assessore Carmelo Lo Monte ile Armatör ve Balıkçılar Derneği temsilcileri yarın bir görüşme yaparak yaşadıkları sorunları dile getirecek.  

Konu ile ilgili olarak İtalyan Haber Ajansı UNIVERSALNEWS’e konuşan İtalyan Milletvekili Nicolo Cristaldi;  “bu sektöre destek verilmesi gerekiyor köstek değil” diyerek  yaşanan bu sorunların acil bir şekilde çözüm kazandırılması gerektiğini söyledi.

Armatörler ve Balıkçılar Derneği ile ilgili sorunların bu güne kadar askıya alınmasının ihtimalsizlikten kaynaklandığını ifade eden Milletvekili Cristaldi, 23 Aralık gününden bugüne bölge belediyesinde bu yönde bir protesto kampanyası sürdürdüklerini ancak yetkilerin duyarsız kaldıklarını vurguladı.

Balıkçı ve armatörlerin bu protestosu karşısında üst düzey makamlardan gerekli yanıtın gelmediği ve özellikle kasıtlı olarak sessiz kalındığını hatırlatan Cristaldi, “Bölge balıkçıların her türlü desteğe ihtiyaçları olduğu ve yapılacak önemli projelerle geleceğe daha güvenli bakılarak bu sektörün korunması sağlanacaktır” dedi.  

Kaynak: www.universalnews.it

DenizHaber.Com

Yorumlar (0)
banner225
parçalı bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?