banner191

banner148

banner179

banner176

"Seninkisi Geyik Muhabbeti"

Dün yapılan DTO Meclis Toplantısında Salih Zeki Çakır-Metin Kalkavan gerginliği yaşandı. Kalkavan, Çakır'a neden "Seni hiç tanımamışız Salih Kaptan!" dedi?

GÜNCEL 08.02.2013, 19:26

Mayıs ayında yapılacak seçimlerde DTO Başkanı Metin Kalkavan ve Başkan Adayı Salih Zeki Çakır, aylık olağan toplantıda karşılıklı açıklamalarda bulunarak seçimlerin şimdiden ne kadar sıkı geçeceğinin sinyallerini verdiler.

Dün yapılan İMEAK Deniz Ticaret Odası aylık olağan toplantısına iki başkan adayının karşılıklı açıklamaları damgasını vurdu. İlk olarak söz alan İMEAK DTO Başkanı Metin Kalkavan, Başkan Adayı Salih Zeki Çakır'ın basında çıkan açıklamalarına yanıt verdi. Salih Zeki Çakır'a kendilerine bu  seçimlerde rakip oldukları için teşekkür ederek başlayan Kalkavan, “Seçimlerde muhalefetin olması faydalıdır. Bizi kendimize getirdi ve bundan sonra bizde yaptıklarımızı anlatmak için daha çok çaba harcayacağız” dedi. 

 

  • DTO Toplantısında neler oldu?
  • Kalkavan, Çakır'a neden "Seni hiç tanımamışız Salih Kaptan!" dedi?

 

KaptanHaber'den detayları okumak için tıklayın:

http://www.kaptanhaber.com/gUNCEL/6085-DTO-Metin-Kalkavan-Salih-Zeki-Cakir-.html 

 

 

Yorumlar (3)
40 yıllık armatör 7 yıl önce
lütfen artık yeter. o koltuklara her zaman bir şekilde sahip oldunuz. 2 aile şirketi aralarında paslaşıp duruyorsunuz. Allah aşkına bu ülkede denizci sadece siz misiniz ? yeter artık ya.... armatörler kooperatifinde aynı manzara, birlikte aynı manzara ( kimi babam kurdu diyor, kimi burası babamdan bana kaldı diyor ) deniz t. odası aynı manzara.... tamam sizlere teşekkür ederiz, ama artık bu sektörün önünü açın.
sizi artık istemiyoruz. zaten oylarımızlada bunu anlayacaksınız.

Hasan Doğrucu 7 yıl önce
DTO, 1982 yılında Yunanistan'daki DTO ya karşılık olarak Kor.Am.Işık BİREN in talebi üzerine Or.Amiral Celal EYİCEOĞLU başkalığındaki bir heyet tarafından Deniz Kuvvetlerine Ait Dolmabahçe'deki Müze Binasında kurulmuş ve Kurucu Başkan aslen Amasralı olan Celal EYİCEOĞLU'dur..
O dönemde Armatörlerimiz bu girişime biraz çekimser yaklaşmışlar ve uzak durmuşlardır. Oda yönetimi bir kaç dönem sonra Armatörlere geçmiştir. Yani mal kimseye babasından kalmamıştır.Malın sahibi millettir..
kaptan 7 yıl önce
TARTIŞMA BENCE HİÇ YAKIŞIK ALMAMIŞTIR.ADETA KILIÇLAR ÇEKİLMİŞ HAVASI VERİYOR.KİM KAZANIRSA KAZANSIN AMA KAZANAN TÜRK DENİZCİLİĞİ OLSUN.MAALESEF DURUM ORTADADIR.
BU SEÇİMLERDE DEMOKRASI SANKİ DENİZEDE UĞRAK YAPMAYA BAŞLAMIŞ GİBİ GÖRÜNÜYOR.GEÇMİŞ SEÇİMLERDE BEN BÖYLE BİR ORTAMI HİÇ DUYMADIM.FAKAT ŞEHİR EFSANELERİNİ İSE ZİYADESİYLE İŞİTTİK.
az bulutlu
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?