banner191

banner148

banner179

banner176

"Sektöre En Büyük Destek ÖTV'siz Yakıt"

DTO'nun Birleşik Meslek Komiteleri Toplantısı'na katılarak soruları cevaplayan Suat Hayri Aka, "ÖTV'siz Yakıt Sektöre En Büyük Destektir" dedi.

GÜNCEL 20.07.2013, 10:49

ÖTV’siz yakıtta kartlı dönem

Deniz Ticaret Odası'nın Birleşik Meslek Komiteleri Toplantısı'na katılarak soruları cevaplayan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Suat Hayri Aka, ÖTV’siz yakıt konusunda Bakanlığın yeni bir uygulamaya gideceğini belirterek “Toplantıda ÖTV’siz yakıt üzerinde çok fazla duruldu. Denizcilik sektörüne tarihi boyunca verilmiş en büyük destek ÖTV’siz yakıttır. Tam 2.9 milyon ton yakıt ÖTV’siz kullanılmıştır. Bakanımızın bu sektöre verdiği önemin en büyük göstergesi de budur. Hatta Bakan Bey siyasi kariyerini bile riske ederek denizcilik sektörünün yanında olmuştur.” dedi.

Suat Hayri Aka, şöyle devam etti: “Hala ÖTV’siz yakıt uygulamasının bitirilmesi için bir çok girişimde bulunuluyor. Ama Bakanlığımız direniyor. Yakıt kaçakçılığı ile de ÖTV’siz yakıt konusu ilişkilendiriliyor. Bu nedenle yeni bir uygulamaya geçiyoruz. ÖTV’siz yakıt tüketimini GPS ile otomatik olarak takip edeceğiz. Gemi nereden yakıt almış ne kadar kullanmış  hepsi kayıt altına alınacak. Böylelikle aldığı yakıtı tüketmeden tekrar yakıt almak gibi bir durumla karşılaşılamayacak” dedi. Aka, önümüzdeki günlerde ÖTV’siz yakıt defterlerinin Bakanlık tarafından toplatılıp yerlerine yakıt kartlarının iade edileceğini ifade etti.

Yorumlar (1)
FATİH 6 yıl önce
Bu memleketin ciftcisi otv siz kullanamıyorsa kımse kullanamaz Bal tutan parmak yalar hesabı aga babalar otv siz kullanıyor Serbest pıyasa ekonomısınde herkes esit sartlarda yarıismalı herkes yakıtı vergili kullanmalı Bırazcık az kar ediverin Bu gibi uygulamalar yuzunden mıllet gemilerden teknelerden otomobıllerıne yakıt alıyor kımısı dogudan sınırdan yakıt sokuyor Bızım gunahımız ne sızın acıgınızı benım vergılı yakıtımla ben mı kapatacagım
23°
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?