banner191

banner148

banner179

banner176

SEKA Park'a Yüzen Tesis

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Seka Park"a, sosyal hayatı canlandırmak için Sekaport adı altında yemek yenilip, insanların sohbet edebileceği sosyal tesis yaptırıyor

GÜNCEL 28.03.2008, 00:28
SEKA Park'a Yüzen Tesis

SEKA Park'a Yüzen Tesis

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, kentin nefes almasını sağlayan Seka Park"a, sosyal hayatı canlandırmak için Sekaport adı altında yelkenli görünümünde yemek yenilip, insanların sohbet edebileceği sosyal tesis yaptırıyor.

Yıllarca sanayinin gölgesinde boğulan, Körfez "e rağmen insanların denize hasret kaldığı Kocaeli , Büyükşehir Belediyesi tarafından yaptırılan Seka Park ile bu özlemini giderdi. Ziyaret eden bütün yerli ve yabancı belediye başkanlarının hayran kaldığı Seka Park "ı sosyal yaşantı açısından zenginleştirmeyi esas alan Büyükşehir Belediyesi , şimdi de yelkenli görünümünde sosyal bir tesis yaptırıyor. İnsanların deniz üzerinde yüzer gibi misafirlerine yemek ikram edebileceği lüks bir lokanta ile birlikte, çay kahve sohbetlerinin yapılacağı bir mekan oluşturacak olan merkeze talipliler müracaat etmeye başladı. Tesisin ihalesini almak isteyenler, Büyükşehir Belediyesi "nden bilgi alarak, Nisan ayında yapılması hedeflenen ihaleye hazırlanıyor.

DENİZDEN GİRİŞİ OLACAK

Deniz üzerindeki bir iskeleye inşa edilecek olan lokanta ve kafe, üzerine konulacak olan şekillerle yelken görünümünde büründürülecek. Sahile köprü ile bağlanacak olan tesise karadan ulaşılabileceği gibi, deniz yönünden de giriş yapılabilecek. Deniz yolundan tekne veya yatlarıyla gelecek olanlar için, tekne yanaşma üniteleri inşa edilecek. Etrafı ahşap platformla çevrilecek olan tesislere 14 ve 10 metre yüksekliğinde iki adet yelken direği dikilecek. Denize açılan kapısı ile ayrı bir özelliğe sahip olacak tesis, yap işlet devret modeli ile ihale edilecek.

SOSYAL HAYAT RENKLENECEK

Spor tesisleri, oyun alanları, dinlenme yerleri, piknik alanları, koyları, konser mekanları ile ayrı bir güzelliği bulunan Seka Park , yapılacak tesis sayesinde çok daha güzel bir görünüme bürünmüş olacak. Tesis, hem kente, hem de Seka Park "ın sosyal yaşantısına büyük canlılık katmış olacak. Sekaport adı verilecek olan tesisin, bin 329 metre kare kapalı, iki bin 448 metre kare açık alanı bulunacak. Toplam 350 kişi oturma kapasiteli kafe ile 500 kişi oturma kapasiteli lokantası olacak olan tesiste, üç adet mutfak, bir buzhane, iki adet depo ve çocuk emzirme odası yer alacak

Haber 7

Yorumlar (0)
22°
sisli
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?