banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Şehir Hatlarında Düdük Eylemi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları işletmesinde çalışan yolcu vapurlarında 1-2 Mart 09.30'da 2 dakika süre ile düdük eylemi yapılacak.

GÜNCEL 29.02.2012, 20:18
Şehir Hatlarında Düdük Eylemi

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları işletmesinde çalışan yolcu vapurlarında 1-2 Mart 09.30'da 2 dakika süre ile düdük eylemi yapılacak.

Şehir Hatları Şube Başkanı Hüseyin SARAYOĞLU, DenizHaber.Com'a yaptığı açıklamada "Eylemin içeriği; Son günlerde gemi personellerinin asgari sayıya düşürülüp yolcu ve seyir emniyetinin tehlikeye sokulması, diğer bir nedeni ise toplu iş sözleşmesine iş verenin uymayarak personelin hak ettiği ücretlerinin ödenmemesidir.Biz DENİZCİLER SENDİKASI olarak üyelerimizin sıkıntılarını çözebilmek için bir dizi eylem kararı aldık." dedi.                                                                                                                                                                                   

Yorumlar (16)
9 yıl önce
ahmet ünsür şehir hatlarınızı babanızın köyünden getirdinizde bize peşkeşmi çektiniz.Bu işletmenin sırtından İDO yu kurtardınız.Sonrada en güzel hatlarımızla sattınız.Burada Hamdi Akın hepinize minnettardır.Biz şehir hatlarında kanunlar ve toplu sözleşme ile hakedişlerimizin peşindeyiz.Sizin bizim üstümüzde yetkiniz kalmadı ama yetkili arkadaşlarınızla görüştüğünüzde söylersiniz.ARTIK BIÇAK KEMİĞE YAKLAŞIYOR ..BEN ÇOCUĞUMUN OKUL BESLENMESİNE BİRŞEY KOYAMAZSAM OKUN YAYDAN ÇIKTIĞI ANDIR
OSMAN PEHLİVAN 9 yıl önce
24 SAAT BİR GEMİDE KALIPTA MESAİ ALMAMAK. BİRİ BUNU BANA AÇIKLASIN.EMEĞİN KARŞILIĞINI İSTEMEK SUÇMU?ÇALIŞANLAR OLARAK GEREKLİ FEDAKARLIĞI YAPTIĞIMIZA İNANIYORUZ BİZ İSTERMİYİZ İŞYERİMİZE ZARAR GELSİN ÇOKMU HOŞUMUZA GİDİYOR BU ŞEKİLDE EYLEM YAPMAK HAYIR TABİ Kİ.BİRAN EVVEL BU SORUNUN ÇÖZÜLMESİNİ İSTİYOR İŞYERİYLE ÇATIŞMAK İSTEMİYORUZ ALLAH BÜTÜN ÇALIŞMA ARKADAŞLARIMIZA YARDIMCI OLSUN.
sakin denizci 9 yıl önce
KALABALIK VE TELAŞI BİTMEYEN ŞEHRİN, TELAŞI BİTMEYEN İNSANLARINI BİR YAKADAN DİĞERİNE SABAHIN İLK IŞIKLARINDAN GECENİN YARISINA KADAR DURAKSAMADAN TAŞIYAN EMEKTAR GEMİLER VE EMEKÇİ DENİZ PERSONELİDİR ONLAR. ONLAR, ŞEHİR HATLARI ZABİTAN VE MÜRETTEBATI HAKSIZ BİR EYLEM İÇERİSİNDE DEĞİLDİR ! ONLAR SADECE TOPLU İŞ SÖZLEŞMESİNDE YAZILI AKİT İLE İMZALANMIŞ HAKLARININ KENDİLERİNE YILLARDIR VERİLDİĞİ GİBİ VERİLMEYE DEVAM EDİLMESİNİ İSTEMEKTEDİRLER... SESLERİNİ YÖNETİME DUYURAMAMIŞ VE SİNE-İ MİLETE DÖNMÜŞLERDİR; YANİ HALKA - HAKİMİYETİN ESAS SAHİPLERİNE - SESLERİNİ DÜDÜK ÇALARAK DUYURMA ÇABASINA GİRMİŞLERDİR... UMARIM BU SES HALKIMIZCA DUYULUR, ANLAŞILIR VE DESTEKLENİR. YOLUNUZ AÇIK OLSUN SÖZ MİLLETİN...
Ramon 9 yıl önce
Millet sağırları dilsizleri oynar. Maalesef bu böyle.Bakın bir Libya, Mısır,Suriye ve Yemen halkına birde bizim halka. Lime lime olmuş sus pus. Allah yardımcınız olsun saygıdeğer meslekdaşlarım. Duyan var mı?

Bütün dualarım sizinle. Rahmetli Annem oğlum şu denizcilerin parası yenmez. Öğle zor şartlar altında kazanıyorlar ki derdi.Bu nedenle de biz denizdeyken şirketin muhasebesinden aldığı parayı harcayamazdı. Tüm kalbimiz siz denizci emekçilerle beraber.
hırçın adam 9 yıl önce
Yıllardır bu vapurlarda çalışıyorsunuz ama bir türlü bırakıp gitmek gibi bir niyetiniz yok değil mi? Asıl niyetiniz nedir, bu telaşlı ve gürültülü şehir de herkes birilerini hizmet ediyor. Şu denizci milleti kadar yakınanı görmedim. vesselam..
seher seher 9 yıl önce
önceden makina bölümünde iki makinacı dururken şimdi tek kişi duruyor zor oluyor sabaha kadar bir kişinin calışması neden eski sistemi bozupta tek insanı calıştırıyorlarki yapıyorlarki hepsini tersaneye cekiyorlar. birilerinin dur demesi lazıım
MEHMET TEKIN 9 yıl önce
MESAILERIMIZ ÖDENMIYOR!

SÖZLEŞME AYKIRI ÇALIŞTIRIYORUZ!

GEMİDE Kİ PERSONEL SAYISI AZALTILDI . KAZA ANINDA KIM O KADAR YOLCUYU YÖNLENDIRECEK ? KIM VAZİFESINI YAPACAK!

GEMİLER TERSANEYE GİRDİ Mİ CIKAMIYOR ! SOMON YOK SOMON! TERSANEDE MALZEME YOK HEPSİNİ İDOYA SATTILAR . GİRDİK Mİ EN KÜÇÜK ARIZA İÇİN ÇIKAMIYORUZ !

bir arkadas yakındıgımızı sölemiş . CANIM AKRDEŞİM SEN GEL BİR GÜN HERHANGİ ŞEHİR HATLARI GEMİSİNE , MİSAFİRİMİZ OL . ANLA NE OLDUĞUNU . O SENİN YAZDIĞIN ŞEYLER ÇOK ROMANTİK HİKAYE . BENİM 3 ÇOCUGUM VAR , ÖDENMEYEN MESAİMİ YAPARAK ONLARIN HASTALIK SAĞLIGINDA UZAK KALIYORUM ! ONLARA DAHA İYİ GELECEK SAĞLAYAMIYORUM ! HABERİN VAR MI . YAKINMIYORUZ. EMEKÇİYİZ BİZ EMEKÇİ ! SONUNA KADAR BU YOLDAYIZ. HEM GEMİLERİ BİTİRDİLER HEM BİZİ
dursun k 9 yıl önce
şu denizcilerde ne kadar yakınıyor diyen arkadaş sen denizcinin d sinler anlarmısın bence anlamassın anlasaydın zaten böyle konuşmazdın.allah sizin gibilerin şerrinden tüm denizcilierimiz korusun.
Bütün Yorumları Görmek İçin Tıklayın
hafif yağmur
banner102