banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Şehir Hatları Yolcularına İlk Yardım Eğitimi Verilecek

22 – 28 Mart tarihlerinde Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Haftası etkinlikleri kapsamında Şehir Hatları yolcularına ilk yardım eğitimi verilecek.

GÜNCEL 23.03.2016, 12:21 23.03.2016, 12:28 Nermin İstikbal
Şehir Hatları Yolcularına İlk Yardım Eğitimi Verilecek
İlk Yardım Öğren Hayat Kurtar

22 – 28 Mart Acil Tıp Teknisyeni ve Paramedik Haftası etkinlikleri kapsamında Şehir Hatları yolcularına ilk yardım eğitimi verilecek.

İstanbul Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği, Gelişim Üniversitesi’nin katkıları ve İstanbul Şehir Hatları’nın desteği ile Eminönü – Kadıköy hattında basit ilk yardım bilgileri uygulamalı olarak aktarılacak.

“İlk Yardım Öğren Hayat Kurtar” projesi kapmasında düzenlenen bilinçlendirme eğitimi ile Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri Derneği, vapur yolcularını gündelik hayatta karşılaşabilecekleri acil durumlar karşısında bilinçlendirmeyi amaçlıyor. ATT DER, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Şehir Hatları ve Gelişim Üniversitesi işbirliği ile “İlk Yardım Öğren Hayat Kurtar” projesi kapsamında 24 Mart Perşembe günü Eminönü – Kadıköy hattında acil durumlar karşısında hayat kurtarmak için gerekli olan basit ilk yardım bilgileri anlatılacak.

10 ile 16 saatleri arasındaki seferlerde uygulamalı olarak doğru kalp masajının nasıl yapılacağı maketler üzerinde gösterilecek. Şehir Hatları seferlerinde gerçekleştirilecek etkinlikle ilgili açıklama yapan Acil Tıp Teknisyenleri ve Teknikerleri (Paramedik) Derneği İstanbul İl Başkanı ve Proje Koordinatörü Temel Kılınçlı “Ülkemizde her gün yüzlerce insanımız ilk yardım konusunda bilgisizlik sonucu ya sakat kalmakta ya da hayatını kaybetmektedir. Oysa ilk yardım konusunda öğrenilecek basit bilgi ve becerilerle belki de yakınımızdaki insanların hayatlarını kurtarabiliriz. Bu amaçla ülkemizde her yıl kutlanan 22-28 Mart Acil Tıp Teknisyenleri ve Paramedik Haftası etkinlikleri kapsamında ATT DER, Gelişim Üniversitesi ve Şehir Hatları işbirliği ile Eminönü- Kadıköy hattında yolculara acil bir durumda 112 nin nasıl aranması gerektiği, doğru zamanda, doğru kişiye, doğru kalp masajının nasıl yapılması gerektiği konularında maketler üzerinde uygulamalı olarak bilinçlendirme çalışması yapacağız” dedi.

Yorumlar (0)
14°
hafif yağmur
banner102