banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Şehir hatları vapuru mendireğe çarptı

Karaköy’den kalkan İDO ya ait Karaoğlanoğlu adlı yolcu vapuru Haydarpaşa iskelesine yanaşmak isterken, manevra sırasında mendireğe çarptı.

GÜNCEL 26.12.2009, 19:28
Şehir hatları vapuru mendireğe çarptı

Şehir hatları vapuru mendireğe çarptı 
 
Karaköy’den kalkan İDO ya ait Karaoğlanoğlu adlı yolcu vapuru Haydarpaşa iskelesine yanaşmak isterken, manevra sırasında mendireğe çarptı. Çarpmanın etkisi ile yolcular arasında kısa süreli panik yaşandı.

Karaköy’den saat 16.00'da kalkan Karaoğlanoğlu adlı yolcu vapuru, 16.20 sıralarında Haydarpaşa vapur iskelesine yanaşmak istedi. 

Geri geri manevra yapan vapur, makine arızası nedeniyle duramayarak aniden mendireğe doğru sürüklenmeye başladı.

Kaptan mendireğe çarpmamak için demir atarak vapurun yavaşlamasını sağladı, ancak yine de vapurun çarpmasına engel olamadı. Vapur aniden mendireğe çarptı.

Çarpmanın etkisi ile vapurda bulunan yolcular arasında panik yaşandı.

İnmek için ayakta bulunan yolcular çarpmanın etkisi ile yere düştü. Kısa süre panik yaşanan vapurda yolcular yardıma gönderilen iki vapur ile tahliye edildi.

Yolculardan Nezih Büyük ile İbrahim Bozkurt çok korktuklarını belirterek " Vapur tam yanaşmak üzereydi. Herkes iniş için hazırlanarak ayaktaydı. Aniden bir gürültü ile  bir yere çarptık. Çok kişi çarpmanın etkisi ile yere düştü. Ne olduğunu anlamadık. Baktığımızda vapurun mendireğe çarptığını gördük. İnsanlar çok korktu"

140 yolcusu bulunduğu belirtilen vapurda kaza sonrası maddi hasar meydana geldi.                                        

 

Yorumlar (0)
hafif yağmur
banner102