banner244

banner242

banner176

banner246

banner191

banner184

banner148

banner145

banner179

banner248

banner243

Şehir Hatları Vapuru Kültür Merkezine Çevrildi

Tuzla’da şehir hatları vapuru olarak hizmet veren gemi gençlere hizmet veren bir kültür merkezine dönüştürüldü.

GÜNCEL 29.10.2014, 08:43
Şehir Hatları Vapuru Kültür Merkezine Çevrildi

Şehir Hatları Vapuru Kültür Merkezine Çevrildi

Tuzla’da şehir hatları vapuru olarak hizmet veren gemi gençlere hizmet veren bir kültür merkezine dönüştürüldü. İstanbul’da yıllar boyunca şehir hatları vapuru olarak hizmet veren ‘Mehmet Akif Ersoy’ isimli gemi Tuzla Belediyesi tarafından gençlerin ücretsiz faydalanacağı kültür merkezine dönüştürüldü. Türkiye’de bir ilk olan ve su üzerinde faaliyet gösterecek geminin açılışı Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı tarafından gerçekleştirildi.

“KÜLTÜR GEMİSİ TUZLA GENÇLİĞİNE HEDİYE EDİLDİ”

Gemi açılışını gerçekleştiren Başkan Yazıcı “Gemi gençlik merkezi fikri gençlerimizi farklı mekanlarda ağırlamak onlarla farklı bir yerde buluşmayı sağlamak amacıyla yapmış olduğumuz bir çalışmaydı” dedi. Vapuru İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanından rica ettiklerini belirten Başkan Yazıcı, “Sağ olsunlar bize Mehmet Akif Ersoy isimli gemiyi hediye ettiler. Bu gemiyi bize Tuzla Belediyesi’ne Tuzla gençliğine hediye ettiler kendilerine teşekkür ediyoruz. İnşallah gençlerimizi daha donanımlı hale getirmek için sosyal kulüplerinde içinde barınacağı bir mekan olacak bu mekanda güzel hizmetler yapmayı planlıyoruz” diye konuştu. Kültür Merkezine çevrilen gemiyi gezen Neşe Kaygusuz adlı vatandaş, gemiyi çok beğendiğini gençlere ve sanata yönelik güzel bir çalışma yaptıklarını ifade etti.

Tuzla belediyesinin yaptığı konsepti çok beğendiklerini dile getiren vatandaşlar hizmetten memnun kaldıklarını belirttiler

Yorumlar (0)
-1
açık
banner102