banner242

banner191

banner176

banner148

banner145

banner179

banner243

Seçimden Önce Kırmızı, Seçimden Sonra Mavi...

Kalkavan, seçimden sonra yaptığı konuşmada; ”Artık seçim bitmiştir. Hepimizin rengi deniz mavisidir. Meclisimizin kapısı herkese açıktır”

GÜNCEL 10.05.2013, 01:30
Seçimden Önce Kırmızı, Seçimden Sonra Mavi...

İMEAK Deniz Ticaret Odası seçimlerinde oy sayımından sonra DTO Meclis Salonun’da bir konuşma yapan  Metin Kalkavan, seçimde kullanılan beyaz ve kırmızı renkteki oy pusulalarını kastederek, ”Artık seçim bitmiştir. Hepimizin rengi deniz mavisidir. Meclisimizin kapısı herkese açıktır” şeklinde konuştu.

İMEAK Deniz Ticaret Odası seçimlerinde sandıktan çıkan oylar sonucu yeniden Başkanlığa seçilen Metin Kalkavan, DTO Meclis Salonu’nda bir konuşma yaptı. Kalkavan konuşmasında, “Bu seçimde bir kaybeden veya bir kazanan olmadı. Öncelikle rakibimizi tebrik ediyorum. Seçim listelerinde bir grup kırmızı, bir grup beyaz renkleri kullandı. Ama artık renkler değişti bu iki rengin birleşiminden mavi olur mu? Bence olur. Artık rengimiz deniz mavisidir” ifadelerini kullandı.

“Kaybeden üyelerimize kapımız her zaman açık”

Kalkavan, seçime katılımın oranının yüksek olduğunu belirterek, “Bizler yüzde sekizli, onlu seçimlerden buralara geldik. Ben başkanlığa geldiğimden beri yüzde onluk bir katılımı aşamamıştık. Bugün yüzde elliye yakın bir katılım gerçekleşti. Bunun için oyunu kullanan tüm arkadaşlara teşekkür ediyorum” dedi. Kaybeden grubun da kendi arkadaşları olduğunu belirten Kalkavan “Aramızda artık yeni arkadaşlar var. Kaybedenler var. Öncelikle kaybedenler misafirlerimizdir. İstedikleri zaman meclise gelir, istedikleri komitede gönüllü görev alabilirler. Çalışmak isteyene kapımız her zaman açık” ifadesinde bulundu.

Kalkavan’dan Başbakan ve Bakanlara teşekkür

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 8 Mayıs akşamı Lütfi Kırdar Kongre Merkezi’nde  yapılan bilgilendirme toplantısına katılamadığını belirten telgrafın kendilerine toplantıdan sonra ulaştığını belirten Kalkavan,   “Başbakanımızın mesajı çok anlamlıydı. Kendisine ve bakanlarımıza tekrar teşekkür ediyorum. Ülkemizin aleyhine olmamak koşuluyla her şeyi yapmaya hazırız. Yine Salih Bey’e de teşekkürlerimi iletiyorum. Yarışarak kazanmayı bizlere tattırdığı için. Artık hedefimiz denizciliğimizi daha ileri taşımaktır” diyerek sözlerini tamamladı.

Oyların yüzde 69’u Kalkavan’ın

Resmi olmayan sonuçlara göre 47 meslek komitesinin 41’ni ve oyların yüzde 55,5’ünü alan Metin Kalkavan’ın listesi, 2 bin 135 oy aldı.  Kaptan Salih Zeki Çakır’ın Değişim Grubu Listesi ise, 1715 oy alarak 47 meslek komitesinden 6’sını kazanmış oldu.

Bu sonuçlara göre Metin Kalkavan’ın listesi DTO Meclisi’nin yüzde 84′ünü elde ederken, Değişim Grubu’nun Lideri Salih Zeki Çakır’ın listesi de 6 Meslek Komitesi’ni kazanarak, DTO Meclisi’ne yüzde 16′lık bir temsille yer almayı başardı.

Cengiz Tepebaş/Lojiport

Yorumlar (4)
İsmet Kale 8 yıl önce
Laf aramızdabTuryol cular iki tarafada mavi boncuk dağıttılar!!!
hakan bakarsan 8 yıl önce
Öncelikle Metin Kalkavan ve ekibine camiamıza hayırlı olsun.Metin beyinde beyan ettiği gibi en yüksek katılımlı bu secımde secım tabana daha fazla yayıldı.Temsili daha demokratik bir ortam olustu(Gerçi içerde bazı sıkıntılar oldu-Salih beyim eşit şartlarda yarısmaması gibi-seçicilere yakın markaj baskı altına almak gibi)
sonucta;Metin KALKAVAN ın artık daha fazla calısması camia ıle daha yakın ilişkiler içinde olma zorunluluğu doğmuştur.salih bey herhese dto seçimlerinin artık formaliteden ibaret olmadığını göstererek bence camiamıza yapılabilecek en buyuk hizmeti seçilemeden yapmıştır.Kendisene bir deniz emekçisi olarak tesekkur ediyorum.Bundan sonraki çalışmalarında basarılar diliyorum.Herkese hayırlı ugurlu olsun
T.C Müh.Kaptan Refik Akdoğan 8 yıl önce
İMEAK DTO seçimlerini kazanan Sayın Metin Kalkavan Beyfendiyi kutlar başarılar dilerim.Çok güzel, kaliteli ve demokratik bir seçim olmuştur. Umarın Sayın Klakavan Salih Zeki Beyin ortaya attığı düşünceleri, eleştirileri, eksiklikleri varsa haksızlıkları oy oranını dikkate alarak icraatında adil davranır. Tekrar başarılar, sağlık ve esenlikler dilerim. Allah utandırmasın. www.refikakdogan.com
münir gökkaya 8 yıl önce
SAYIN METİN KALKAVAN DENİZÇİLİK CEMİYASINDA KAZANDIGINIZ ÜÇÜNÇÜ BAŞKANLİK ZAFERİNİZİ KUTLAR İŞLERİNİZDE BAŞARILAR DİLERİM SAYIN BAŞKANIM BİZ DENİZCİLER EN ZOR ŞARTLARDA CALIŞIPTA BİRDE EMEGİNİN KARŞILIGI OLAN ANLAŞMALI MAIŞINI ALAMAYAN DENİZCİLERİMİZİN DERDİNİ ANLATABİLECEK BİR KAPI ACARSANIZ SİZLERE BU DENİZCI CALIŞANLAR ELLERİ HEP UZERİNİZE HAYIR DUGALARINI ACACAGINDAN EMİNİM İŞLRİNİDE TEKRAR BAŞARILR ALLAH UTANDIRMASIN SLM SAYGILAR
12
açık
Günün Anketi Tümü
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
DenizHaber.Com Tema güncellemesi yaptık. Yeni site dizaynımızı nasıl buldunuz?
banner102